23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraber bu özel gün için bir bir özel etkinlikler ortaya çıkmaya başladı. Fakat bu sene 23 Nisan için en büyük sürprizlerden birisini Apple yaptı. Doğrudan 23 Nisan için özel kampanyalar hazırlayan teknoloji devi bu anlamlı güne özel birçok ekstra yayın yaptı.

Apple Türkiye kanadından yapılan yayınlar ilk olarak YouTube sayfalarında dikkat çekerken ardından söz konusu çalışmalar televizyon kanallarında da bir bir gösterilmeye başlandı. Markanın ardı ardına yayınladığı ve doğrudan çocuklar tarafından çekilmiş olan videolar büyük oranda beğeni topladı. Fakat videoların yayınlanmasının ardından aslında Apple’ın 23 Nisan için çok daha kapsamlı bir çalışma yaptığı da ortaya çıktı.

30 Bin Fotoğraf ve Bin Video

Apple’ın 23 Nisan için çok daha farklı bir çalışma yaptığı ortaya çıktı. Bu çalışmaya göre markanın daha önceden fotoğraf alanında yetenekli olan 8-12 yaş arası 16 çocuğu okullara aracılığıyla seçtiği ve çocuklarla beraber özel fotoğrafçıların ortak bir çalışma yaptığı belirtildi. Yapılan ortak çalışma sonrasında ise 23 Nisan’a özel birçok fotoğraf ve video elde edildi.

Apple 23 nisan çalışması

Toplamda 30 bin fotoğrafın çekildiği ve bin adet videonun çekildiği çalışmada kampanya kapsamında 30 fotoğraf ve 5 videonun seçildiği de belirtildi. Apple’ın yaptığı bu çalışma sonrasında seçilen fotoğraflar uzunca bir süredir başta İstanbul olmak üzere şehirlerde de reklam billboardlarında yayınlandı. Özel kampanya olarak yapılan çalışma sonrasında videoların ise televizyonlarda yayınlandığını gördük.

İlk Defa Türkçe Bir Şarkı Kullanıldı

Bununla beraber yürütülen kampanyalarda birçok ilke de imza atılmış oldu. Yayınlanan arkadaşım eşek videosunda Apple ilk defa bir Türkçe şarkı kullanmış oldu. Barış Manço’nun efsaneleşmiş olan “Arkadaşım Eşek” şarkısının kullanıldığı video böylelikle Apple’ın tarihinde ilk Türkçe kullandığı şarkı olmuş oldu. Tüm bu attığı adımlar beğeni toplayan Apple’ın benzeri çalışmalarına ve kampanyalarına da devam edeceği belirtiliyor. Apple Türkiye’nin bu konuda açıklamaları ise sürekli olarak devam ediyor.

https://youtu.be/yGC17vvxyPg

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?