Apple 21 Mart’ta 9.7inçlik iPad Pro’yu Tanıtacak

0
331

Apple’ın 21 Mart Pazartesi günü düzenleyeceği etkinliğinde yeni iPhone SE modelini ve yeni nesil iPad’i tanıtması bekleniyor. Ancak iPad’in iPad Air 3 mü yoksa 9.7inçlik iPad Pro mu olacağına dair kesin bir bilgi bulunmuyordu. Sızdırılan raporlar arasında iPad Pro, iPad Air 3 ya da başka bir isimle iPad’in isimlendirilebileceği konuşuluyordu.

Bugün popüler çizim uygulamalarından birisi olan Astropad adlı uygulamaya güncelleme geldi. Bu güncelleme sayesinde yeni iPad’in Apple Pencil desteği olacağı öğrenildi. Bu konuda bir güncelleme notu iPad Pro mu yoksa iPad Air 3 mü tartışmalarına bir son verdi diyebiliriz.

Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında düzenlediği tanıtım etkinliğini hatırlamak gerekirse, bu etkinlikte iPad Pro’yu tanıtırken Adobe Photoshop uygulamasını Apple Pencil’i tanıtmak için kullanmıştı. Yani, Apple’ın tanıtım etkinliklerinde 3.parti uygulamaları kullanarak ürünlerinin özelliklerini tanıttığını biliyoruz. Astropad adlı uygulamaya gelen bu güncelleme de, aslında Apple’ın yeni iPad Pro’yu bu çizim uygulamasıyla tanıtabileceğine işaret ediyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2020 Modelinde Büyük İndirim Başladı – Kaçırmayın!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?