Apple 2020 Yılında Elektrikli Araç Üretimine Başlıyor

1
962

Yayınlanan son raporlara göre, Apple gizlice elektrikli araç üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Bloomberg’in yayınladığı rapora göre 2020 yılında elektrikli aracın üretimine başlanacak. Bir diğer rapora göre ise Tesla ve GM motor 2017 yılında elektrikli araçları ile piyasada rekabete girişecekler.

Elektrikli araçların dönüşümünün 2017 yılından itibaren gerçekleşeceği öngörülüyor. 2017 yılında Tesla ve GM elektrikli araçlarını üretip satışa sunacak. Üretilen araçlar tek bir şarjla yaklaşık 320 km yol alabilecekler ve en az 40.000 $’a mal olacaklar.

Apple’ın elektrikli araca yüksek oranda yatırımlar yapıyor, yaklaşık 200 kişilik mühendis ekibi yoğun bir şekilde bu konu üzerinde çalışmalar yapıyor. Bloomberg’e göre Apple önümüzdeki günlerde elektrikli araç üretim ekibini 1000 kişiye kadar yükseltmeyi hedefliyor. Özellikle Apple’ın elektrikli araç üretiminde görev alacak olan çalışanlarını Tesla, Ford, GM, A123 Systems, MIT Motorsports, Ogin, Autoliv ve General Dynamics şirketlerinden almaya çalıştığı ise biliniyor.

Apple’ın şu an için pek çok prototip araç üzerinde çalışmalar yaptığı aşikar. Önümüzdeki günlerde çalışmaların daha da yoğunlaşacağı ve Apple’ın sektöre aslında net olarak ne zaman gireceğine karar vereceği bekleniyor. Yine gelecek olan geri dönüşlere göre sektöre girişini hızlandırabileceği veya geciktirebileceği düşünülüyor.

İLGİLİ HABER:  Apple'a İnat FreeFortnite Turnuvası Başlıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?