Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 7 modeli, IPS panelin kullanıldığı son iPhone modeli olabilir. Çünkü Apple hakkında sızıntıların efendisi olarak bilinen KGI analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2017 yılında Kavisli Amoled ekranlara geçiş yapacağından bahsediyor. Hatta, Apple’ın 2017 yılında iPhone 7S modeli yerine direkt olarak iPhone 8’in üretimine geçeceği de söyleniyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde Apple’ın Samsung ile Amoled ekran tedariği hakkında bir anlaşmaya vardığına dair haber paylaşmıştık. Apple’ın 100 milyon adet amoled ekran sipariş ettiğini ve Samsung ile büyük bir anlaşma yapıldığını biliyoruz. The Korea Herald adlı internet sitesinin iddiasına göre ise, Samsung Apple’ın bu ihtiyacının %60’lık kısmını karşılayacak.

Apple’ın amoled ekran konusundaki bir diğer tedarikçisi ise LG. Yine gelen sızıntılara göre, LG, iPhone’larda kullanılacak olan amoled ekranların %20-30’luk kısmını karşılayacak. Geri kalan kısmı ise Sharp ve Japan Display şirketleri tedarik edecek.

Amoled ekranın yanı sıra, yıl 2018 olduğunda ise Apple’ın kavisli Amoled ekranları kullanacağını iddia eden Choong Hoon Yi, yıl 2021 olduğunda ise tüm iPhone’ların %80’inin kavisli amoled ekran kullanacağını savunuyor.

Ancak, Ming-Chi Kuo ise Apple’ın 2017’den itibaren amoled ekranlara geçiş yapacağını savunuyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?