Apple 2017 Son Çeyrek Verilerinde Önde

0
65

iPhone X satışlarını iyi gitmiyor olsa da genel satışlarında istediği rakamları almayı başaran Apple, genel iPhone satışlarında mini bir düşüş yaşamasının ardından gelirlerinde yine yükseliş yakalamayı başardı. 2017 yılı son çeyrek verilerine göre baktığımız zamanda Apple’ın diğer markaların önünde yer aldığı görülüyor.

Genel akıllı telefon satışlarında da mini bir düşüş yaşandığının görüldüğü son çeyrek verilerinde, toplamda 120 milyar dolar gibi dev bir bütçe elde edildiği de görülüyor. 2017 verilerine göre elde edildiği görülen bu rakam, gelirlerde genel bir artış olduğunu gösteriyor. Öyle ki geçen sene aynı dönemde elde edilen gelirlerin, 111 milyar dolar olduğu açıklanmıştı.

Apple İçin Durum Ne?

Genel değerlendirmede elde edilen rakamlar 120 milyar dolar gibi bir seviyeye çıkmışken, en büyük payın ise Apple’a ait olduğu görülüyor. Geçen sene pastadan 54.2 milyar dolar gibi bir pay alan markanın, bu sene ise 61.4 milyar dolarlık bir paya sahip olduğu görülüyor. Yine bu payla beraber lider konumda olan Apple. Bunun dışında ikinci sırada ise Samsung’un yer aldığını görüyoruz.

2017 yılı son çeyrek

Geçen sene olduğu gibi ikinci sırada yer alan Samsung’un genel satışlarda ise 18.9 milyar dolar gelir elde ettiği görülüyor. Geçen sene aynı dönemde bu rakam 16.2 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Listede yer alan 3.marka ise Çinli teknoloji devi Huawei markası oldu. Huawei’nin ise 3.sırada yer aldığını ve 10 milyar doların altında kaldığını görüyoruz. Bu yıl markanın elde ettiği toplam gelir ise 8.4 milyar dolar olarak açıklandı.

Artış Devam Eder Mi?

Verileri paylaşan analistlere göre yeni akıllı telefonların fiyatlarının çok daha yüksek bir aralıkta olması, satışlar düşse bile yıllık gelirlerin artacağını gösteriyor. Pazar payının %51’ine sahip olan Apple’ın da bu durumda gelirlerini en çok artıran marka olması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple’ın Geliri Ülkeleri Geride Bırakmaya Başladı

Önceki Haber:  App Store için iPhone X Şartı Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?