Apple 2015’in 4. Çeyreğinde 70-80 Milyon iPhone Satışı Gerçekleştirebilir

0
289
Apple global garanti değişiyor
Apple garanti durumları

Digitimes beklenen iPhone satışları için kendi analizlerini paylaştı. iPhone tedarik zinciri içinden kaynaklardan alınan bilgiler ışığında Apple’ın Ekim ayı için iPhone talebi hakkında bilgiler alındı.

Kaynaklara göre Apple’ın Eylül ayı içerisinde 45-50 milyon iPhone sevkiyatı yapması bekleniyor. Bu sayıya yarın tanıtılacak olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın sevkiyatının da eklenmesi ile rakamın 70-80 milyonu aşması bekleniyor. Ortaya çıkan bu rakam Apple’ın tedarik kaynaklarından talep ettiği parça ve bileşenlerinin sayısına dayanmaktadır.

iPhone sevkiyatlarının yeni iPhone modelleri ile bu ay içerisinde yeniden ivme kazanması bekleniyor. Her ne kadar kimi analist 2016 yılının ilk çeyreğinde artış bekliyor olsalarda yukarıdaki sızan bilgiler doğrultusunda Apple’ın bu artışı iPhone 6s ve 6s Plus’la birlikte 2015 yılı sonra çeyreğinde yakalaması bekleniyor.

Üretim süreci için de her şeyin iyi olacağı öngörülüyor. Yeni donanım parçaların üretiminde herhangi bir aksaklığın yaşanması beklenmiyor. Özellikle üretim aksaklıkları adına benzer sorun Apple Watch’la görülmüştü. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’la birlikte yeni donanım parçaları olacak olan Force Touch panel, yeni kamera modülü, işlemci ya da bellek için hiçbir eksikliğin, aksamanın olmadığı belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Care+ Türkiye'ye Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?