Apple 12.9-inç iPad Pro’nun Yanı Sıra Bir de Kalem Geliştiriyor

0
689

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple şirketinin söylentiler arasında yer alan 12.9-inç “iPad Pro” için isteğe bağlı bir aksesuar olarak bir kalem geliştirdiğini özetleyen bir başka rapor ile geri döndü. Yeni iPad’in büyük ekranı ile,  bir kalem ihtiyacı olacaktır düşüncesinde ve Kuo, Apple bünyesinde bir çözüm ile bu ihtiyacı doldurmak istiyor.

Bir kişinin parmaklarının yanında daha hassas olan bir kalemle bazı durumlarda klavye ve fare kombinasyonu kullanmak daha uygun olabilir. Bu nedenle biz Apple’ın 12.9-inç iPad kullanıcı deneyimini geliştirmek için kalem hazırlığında olduğuna inanıyoruz.

Apple’ın üzerinde çalıştığı kalemin 2010 yılının patent başvurusu olduğu ve böyle bir cihaz üzerinde şirketin mevcut düşüncesinin mutlak yansıtıcısı olmadığını da hesaba katmak gerekiyor. Yani patente göre kalem üzerinde değişiklikler olabilir veya yakın dönemde karşımıza çıkmayabilir.

Kuo, iPad ile kalemin standart bir aksesuardan ziyade isteğe bağlı olacağına inanıyor.

Tüm kullanıcıların başlangıçta kaleme ihtiyaç duyacaklarını sanmıyoruz. Kalemin olumsuz maliyet yapısı ile iPad 12.9-inç birleştiğinde, yüksek satış fiyatları çıkabilir. Bu nedenle yeterli kullanıcı geribildirimi alınmadan önce kalemin isteğe bağlı bir aksesuar olmasını bekliyoruz.

Kalemin teknik detaylarına bakıldığında, Kuo, bir batarya üzerinden şarjın kablosuz şarja göre daha uygun bir çözüm olacağına, bu sebeple Apple’ın çok pahalı olacağını inanarak ve büyük olasılıkla kablosuz şarj düşüncesinden vazgeçmek durumunda kalacağını öngörüyor. Kuo ayrıca, ilk kalem modeli jiroskop ivmeölçeri içermeyeceğine inanıyor, ancak gelecekteki modellerin kullanıcının diğer yüzeylerde ve hatta “3D el yazısı” desteklemek için özel bir bileşeni içerebilir. Kuo, Apple’ın bu yeni kalemi başlatacağına inanıyor. Bu yılın ikinci ya da üçüncü çeyreğinde, kabaca iPad Pro lansmanında tanıtılacağını öngörüyor

İLGİLİ HABER:  iOS 9 & OS X 10.11: Kalite Odaklı Olacak ve Eski iPhone/iPad'leri Destekleyecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?