Apple, 10 Nisan’da Apple Watch için Sadece ABD’de 1 Milyon Ön Sipariş Aldı

1
1254

Slice Intelligence‘e göre Apple, 10 Nisan’da ABD’de Apple Watch için 957.000 adet ön sipariş aldı. Ön siparişlerin %71’ini 42 mm kasa boyutu oluşturuyor. Apple Watch ve Apple Watch Edition modellerine göre daha uygun fiyata sahip olması ile Apple Watch Sport modeline ilgi oldukça yüksek olmuş.

Siparişlerin yaklaşık üçte ikisi Apple Watch Sport Uzay Grisi Alüminyum Kasa modeli için gelmiş. Yayınlanan raporda Apple Watch’un popüler modeli Apple Watch Sport için satılan kayışlar için de detaylar mevcut. Kayış siparişlerin %64’ü siyah spor kordon için gelirken, %22’si beyaz spor kordon için gelmiş.

apple-watch-sport-kayis

Genel anlamda Apple Watch’un kayışlarının en fazla ön sipariş alan kayış modeli siyah spor kordon olurken ikinci sırada Milano Loop yer alıyor.

apple-watch-kayis-kordon

Belirtilen rakamlar sadece ABD ile sınırlı hiç birisi resmi rakamlar değil Apple bu konuda henüz bir açıklama yapmadı. Ön siparişlerin tamamlanmasının ardından Apple’ın resmi açıklama yapması veya 27 Nisan’da gerçekleştireceği konferansta açıklayacağı ikinci çeyrek mali raporda duyurması mümkün. Uzmanlara göre açıklanacak rakam 2 milyondan aşağı olmayacak.

İLGİLİ HABER:  Iphone 7 Kullanıcıları ile buluşuyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?