Apple 10.5 inçlik iPad Pro Üretimi İçin Beklenen Açıklama

0
40
10.5 inç iPad Pro

Apple’ın iPad serisini ne zaman yenileyeceği iPhone 7 akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesinden beridir konuşuluyor. iPhone 7 serilerinden hemen sonra geleceği düşüncesi olmasına karşın bir türlü yayınlanmayan yeni iPad modelleri için Apple beklenen açıklamaları da yapmadı. Aradan hatırı sayılır bir süre geçtikten sonra sadece yenilenmiş olan iPad 9.7 inç tablet modellerini basın bildirisi şeklinde tanıtan ve satışa sunan Apple’ın beklenen iPad modellerini neden tanıtmadığı ise belli oldu. Neden tamamen parça tedarik sürecinde yaşanan sorunlar. Yeni tabletin parçalarını bir türlü tedarik edemeyen Apple’ın bu nedenle bir gecikme yaşadığı belirtiliyor.

Üretim Sonunda Başlıyor

Sürekli ertelenen ve sürekli olarak geciken yeni 10.5 inçlik iPad Pro tablet modeli için sonunda beklenen açıklama da geldi. Doğrudan Apple tarafından gelmese de IHS Markit analisti Alexander tarafından yapılan açıklamayla beraber yeni seri tabletlerin üretimine geçildiği belirtildi. Parça tedarik sorunlarını çözdüğü belirtilen Apple’ın ilk aşamada üretime geçebilecek kadar hazırlığının olduğu ve üretiminde sonunda başladığı iletildi.

10.5 inçlik iPad Pro

İddialara Apple tarafından bir doğrulama gelmedi. 10.5 inçlik iPad Pro modelinin üretimine geçilmesinden sonra tabletlerin satışa kadar olan aşaması hakkında da bazı iddialar ortaya atılmaya başladı. Bu iddialara göre Apple ilk aşamada sadece sınırlı sayıda üretim yapacak. Sınırlı sayıda yapılacak olan 10.5 inçlik iPad Pro üretimi Mayıs ayından sonra giderek arttırılacak ve satış tarihine kadar yeterli stok oluşturulacak.

Çıkış Haziran Ayını Bulabilir

Yine bu açıklamalarda yer alan çıkış tarihi iddiası ise 10.5 inçlik iPad Pro bekleyenleri üzecek cinsten. Eğer iddialar doğruysa yine bir gecikme söz konusu ve Apple’ın yeni tabletlerini çıkarması için Haziran ayını beklemek gerekecek. Haziran ayında yeni işletim sistemi sürümünün tanıtımıyla beraber 10.5 inçlik iPad Pro modelinin de tanıtılacağı belirtiliyor. Apple’ın gecikme için nasıl bir önlem aldığı ilk aşamada stoklarının yeterli gelip gelmeyeceği ise şimdilik soru işareti olarak kalmakta. Bakalım marka nasıl adımlar atacak.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?