1 trilyon Dolar

Apple, son yıllarda gelirlerini iyiden iyiye arttırmaya başladı. Marka geçen senelere göre iPhone modellerinin satış yükselişinde istediği ivmeyi kazanmamış olsa da sattığı iPhone modellerinden daha fazla gelir elde ederek, son yılları sallayan gelir rakamlarına ulaşmaya başladı. Markanın bu kadar yüksek gelirler elde etmesi bir yana, iTunes gibi servislerden alınan ücretlerinde rekor seviyeye çıkmaya başladığını belirtelim. İşte tüm bu gelişmeler sürekli olarak firmanın piyasa değerini arttırmaya başladı. Son olarak 1 trilyon dolar barajında dolaşan markanın, sonunda bunu başaran ilk firma olduğunu da gördük.

1 trilyon Dolar Barajı Geçildi

Markanın piyasa değerinin geldiği nokta dünya genelinde yeni bir rekoru işaret ediyor. Öyle ki bu rakam daha önce görülmüş bir rakam değil. Bugün saat 17:00 sıralarından sonra Apple’ın değeri tam olarak 1 trilyon dolar oldu. Hem CNBC hem de Yahoo Finance tarafından da onaylanan 1 trilyon dolar değeri, Apple’ın yeni bir eşiği daha geçtiğini gösteriyor. Markanın yeni değeriyle beraber kritik barajı aşmasının ardından bir önemli gelişme daha yaşandı. Bu gelişeme hisse değerlerinde karşımıza çıkıyor.

1 trilyon Dolar

Rakamların açıklanmasının hemen ardından hisse fiyatlarının da 200 dolar rakamını geçtiği açıklandı. Bu rakamlar beraber Apple’ın ev bir büyüme gösterdiğini de söylemek gerekiyor. Zaten başta belirttiğimiz gibi son dönemde satışlardan elde edilen kazançlar %17.3 oranında artış gösterdi.

Buna ek olarak 1 trilyon dolar barajının geçilmesi, hemen arından da hisselerin 200 doları geçmesi gibi gelişmeler, ekonomi dünyasında da bundan sonra Apple’ın adını sıkça duyacağımızı gösteriyor. Markanın bu konuda nasıl bir açıklama yapacağını da merakla bekleniyor. Bundan sonraki rekoru da merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: Apple 2018 3.çeyrek Mali Verilerini Açıkladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?