Apple-1

Apple’ın yolculuğu iPhone akıllı telefonlarıyla başlamadı. Her ne kadar şu an Apple denilince akla ilk olarak iPhone akıllı telefonları geliyor olsa da markanın bir süre sadece bilgisayarlarıyla ün kazandığını söylemek gerekiyor. Hatta yolculuğun bu şekilde başladığını söylemek bile yanlış olmayacaktır. Steve Jobs ile Steve Wozniak’ın ilk eserlerinden birisi de Apple-1 bilgisayarı olmuştu.

Şimdi ile karşılaştırdığımız zaman taş devrinden kalma bir cihaz gibi gözüküyor olsa da 1970’li yıllarda üretilen ilk bilgisayarlardan olan Apple-1, şimdilerde yeniden gündemde. Bu kez Apple’ın ilk göz ağrısının satışa çıkarılacağı haberiyle gündeme geldik.

Apple-1 Tekrar Satışa Çıkıyor

Bir nevi tarihi eser olan Apple-1, özellikle koleksiyoncuların hedefinde bir bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor. 1970’li yıllarda sadece 200 adet üretilerek satışa çıkarılan bilgisayar serisinden sadece 60 adet ürün kaldığını biliyoruz.

Apple-1

Sadece 60 adet kalan ve dediğimiz gibi koleksiyoncuların hedefinde olan Apple-1 bilgisayarlarının bir tanesinin daha açık arttırmaya çıkacak olması, tabii ki yeniden gündemi hareketlendirdi.

Fiyat Belli Mi?

Daha önce birçok kez açık arttırmaya çıkarılan ve rekor fiyatlara satılan cihazın, yine açık arttırmada yer alacak olması en çok fiyat kısmının merak edilmesine neden oldu. Yapılan açıklamada yer alan fiyat kısmında 300 bin dolar gibi rakamlardan söz ediliyor. Tabii ki bu rakamın tahmini olduğunu ekleyelim.

Yani açık arttırma sonrasında ürünün fiyatı çok daha yüksek rakamlara çıkabilir. İlk olarak 13 Eylül tarihinde başlayacak olan açık arttırmanın 25 Eylül tarihine kadar da canlı açık arttırma şekliyle devam edeceği belirtiliyor. Bilgisayarın satış fiyatının nasıl bir rekor seviyeye ulaşacağını ise zaman gösterecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?