Apple, uzun süredir beklenen eğitim etkinliğini bugün düzenledi. Genel olarak Apple’ın eğitim politikaları ve çocuklara kod öğretimi konuları üzerinde yoğunlaşan etkinlikte merakla beklenen yeni iPad modeli de tanıtıldı. Eğitim odaklı ve uygun fiyatlı olarak tanıtılan 9.7 inçlik yeni iPad modelinin özellikleri de bir hayli beğeni topladı. Önceki yazımızda tabletler hakkında bilgi paylaşımı yaptık. Bu yazımızda da bahsettiğimiz gibi yeni iPad modellerinin en büyük yeniliği ise Apple Pencil desteği oldu. Artık akıllı kalemleri destekleyen iPad modeller için bir de sürpriz yapıldı. Logitech Crayon kalemleri de alternatif olarak tanıtıldı.

Logitech Crayon Kalemleri Yarı Fiyatla Geliyor

Apple ile Logitech arasındaki ortaklığın bir ürünü olan Logitech Crayon, hemen hemen Apple Pencil ile aynı yeteneklere sahip ve iPad modellerinde kolaylıkla kullanılabiliyor. Resmi alternatif olarak sunulan Logitech Crayon akıllı kalemlerin en büyük artısı ise fiyatları. 99 dolar gibi bir fiyatla satılan Apple Pencil akıllı kalemleri yerine, Logitech Crayon akıllı kalemlerini tercih eden kullanıcıların 49 dolar ödemesi gerekecek.

 

Hemen hemen yarı fiyatına satılan Logitech Crayon kalemlerinin tasarımlarının da bir hayli başarılı olduğunu ekleyelim. Asıl merak edilen konu söz konusu kalemlerin ülkemizde de satışa çıkıp çıkmayacağı. Konu hakkında marka tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Bakınız: Yeni 9.7 inç iPad Modeli Tanıtıldı! İşte Özellikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?