Yeni yıla giriş yapmadan önce birçok kampanya haberleri gelmeye başladı. Genel olarak alışveriş alanında yapılan birçok kampanyaya Apple’da tüm ürünleri ile dahil oldu. Sadece satışını yaptığı elektronik ürünler için değil, bunun yanında uygulamaları için de birçok kampanya yapan Apple’ın App Store genelinde satış rekorları kırdığı öğrenildi. İlk olarak firma yetkililerinin yaptıkları açıklamalarla beraber ortaya çıkan durumda Apple’ın uygulama mağazasıyla Kasım ayı içerisinde birçok rekor kırdığı öğrenildi. Satış rekoruyla beraber merak edilen satış gelir oranları da merakla beklenmeye başladı. Markanın bu alanda geçen ay yaptığı satış miktarlarının 1.1 milyar dolar olarak açıklandığını belirtelim.

Geçtiğimiz Ay Bu Rakamlar İkiye Katlandı

Apple’ın geçtiğimiz sene Kasım ayı içerisinde elde ettiği satış rakamının 1.1 milyar dolar olmasına karşın rekor kırdığı belirtilen bu seneki Kasım ayı için ise henüz satış gelir rakamı açıklaması yapılmadı. Marka tarafından henüz bu konuda bir açıklama yapılmamasına karşın Apple’ın 2 milyar dolar gibi gelir rakamlarını da yakaladığı görüşü ortaya çıkmaya başladı.

App Store

Doğrudan marka tarafından bu konu hakkında yapılacak olan açıklamanın ise yılbaşı verilerinde açıklanması da bekleniyor. Tüm bunlarla beraber rekor kırdığı kesin olan App Store satışlarının neden Kasım ayı içerinde rekorlara imza attığı ise bir başka merak konusu oldu.

Neden Yılbaşı İndirimleri Olarak Belirtildi

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi App Store genelinde yılbaşı indirimleri yapılmaya başlandı. Uygulama alanlara uygulama hediyeleri, uygulamaların % 80 oranına kadar indirimlere girmesi ile beraber satış rakamlarında ciddi bir çıkış yaşandığı belirtiliyor. Artan satış rakamlarına ek olarak genel anlamda iOS 10 sonrasında App Store üzerinde yayınlanan uygulama sayının da artış göstermesinin durum üzerinde oldukça büyük bir etkisi olduğu belirtiliyor.

Ek olarak Apple’ın gerek akıllı saat satışlarında gerekse de akıllı telefon satışlarında da yılbaşı indirimleri sonrasında ciddi artışların yaşandığı belirtiliyor. Yılbaşı için en iyi hediyelik ürünleri arasında Apple’ın ürünlerinin de gösterilmesi durumun üzerinde oldukça etkili olduğunu söylemek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?