App Store Yılbaşı Satışlarında Rekor Kırdı

0
67
iOS 11 App Store

Yılbaşında Apple’ın uygulama mağazalarında birçok özel indirim yaptığını gördük. Teknoloji devi, App Store üzerinde yaptığı bazı indirimlerle satış rakamlarını yukarıya çekmeye çalışmıştı. Fakat elde edilen son bilgilere bakacak olursak, Apple bu şekilde satış rakamlarını yükseltmekle kalmadı. Marka satış rakamlarını yükseltirken bir diğer yandan ise rekor kırdı.

Yılbaşı günü için paylaşılan bilgilere bakacak olursak, rekor seviyede uygulama satışının gerçekleştirildiği görülüyor. Üstelik bu rekor bir gülük değil. Yılbaşı haftası boyunca App Store uygulama satın alımlarının çok yüksek seviyede seyrettiği görülüyor.

App Store Uygulama Satışlarında Patlama

Doğrudan resmi kanallar tarafından yapılan açıklamayla beraber App Store üzerinden sonra bir hafta içerisinde 890 milyon dolarlık uygulama satın alımının gerçekleştirildiği belirtildi. Hem uygulama satışlarının hem de uygulama içi satın alımların dahil olduğu rakamlar, Apple’ın bir hafta içerisinde kırdığı yeni bir rekor oldu.

App Store

Bunun dışında indirimlerle beraber öne çıkan yılbaşı günü, yani 1 Ocak tarihinde de 300 milyon dolarlık satış gerçekleştirildiği açıklandı. Sadece bir günde 300 milyon dolar gelir elde edilmesi ise başka bir rekor oldu. Uygulama satışlarında ve genel gelir oranlarında çok ciddi bir oranda yükselme durumu söz konusu. App Store uygulamaları için gelirleri artmasının neden olduğu bir başka durum ise geliştirici ücretlerinin yükselmesi.

Aynı açıklamalarda yer verilen bilgilere göre 2017 yılında uygulama geliştiricilerine 26,5 milyar dolar gibi bir rakam ödendi. Apple’ın bu değerleri açıklamış olması, App Store uygulamalarına verilen önemin arttığını ve yeni bir pazarın oluştuğunu gösteriyor. Bundan sonraki süreçte de markanın uygulama mağazasında yükselişin devam etmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Güvenlik Açığı Bildirisi Yayınladı

İLGİLİ HABER:  Sınırlı Süre ile Ücretsiz 9 iPhone Uygulaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?