App Store Web Tasarımı Yenilendi

0
129
App Store 2017

Apple, iOS 11 sonrasında App Store üzerinde önemli değişiklikler yaptı. Teknoloji devi yeni mobil işletim sistemiyle beraber, uygulama mağazasını da önemli tasarım dokunuşları ile yenilemiş oldu. Daha iyi dizilimler ve menülerin çok daha belirgin bir şekilde oluşturulmasını sağlayan Apple, bu yeni düzenle beraber günün uygulaması gibi alanlara da yer açmış oldu. Ayrıca artırılmış gerçeklik alanı içinde özel tasarım bölümleri oluşturuldu. iOS 11 ile mobil sürümde yaşanan bu değişiklik, şimdi ise App Store Web sürümünde karşımıza çıktı. Bugün itibariyle App Store Web sürümünün de tasarımı değiştirildi.

Bakınız: Efsane Seri World of Warships Blitz Oyunu Mobil Platformlara Yayınlandı

Yeni App Store Web Tasarımı

Yeni tasarımda ise çok daha farklı bir sistem kullanıldı. App Store Web tasarımında artık daha belirgin simgeler kullanıldığı ve daha büyük ön izleme görüntüleri sunulduğu görülüyor. Bir uygulamanın sayfasına girdiğiniz zaman daha temiz bir sayfa düzeni ve daha iyi yansıtılmış uygulama önizleme görüntüleri sunulmuş durumda.

App Store Web

Bu noktada iOS 11 App Store sürümüyle eşdeğer bir tasarımdan söz ediyoruz demek daha doğru olacaktır. Yeni tasarım, mobil sürüm tasarımına oldukça benzer.

Uygulama Simgeleri Nasıl Gözüküyor?

App Store Web yeni tasarımında uygulama simgelerinin nasıl gözüktüğünden de söz edelim. Her sayfanın üst kısmında önizleme yenilemeleri, uygulama yıldızları ve uygulama adları bulunuyor ve bu bölümün yanında yine uygulamanın logosu yer alıyor. Fakat bu kez logo resimlerinin daha geniş ve daha oturaklı olduğunu söylemek gerek. Bu kısımda ayrıca uygulamanın fiyatları ve satın alma durumları hakkında da bilgiler veriliyor.

Bunun dışında alt kısımda artık uygulamalar hakkında daha fazla bilgi ve güncelleme sürüm notları yer alıyor. Google Play Store üzerinde olduğu gibi yeni güncellemeler neler geldiği konusunda kısa notlara yer veriliyor. Bunun dışında yenilikler bölümü oluşturulmuş ve desteklenen diller, uygulama bilgileri, aile paylaşım desteği gibi bilgiler bu kısımdan verilmiş durumda.

Sözün kısası yenilenmiş olan App Store Web tasarımının, iOS 11 App Store tasarımına oldukça yaklaştığını söyleyebiliriz.

Yeni Tasarım İçin Aşağıdaki sayfaları İnceleyebilirsiniz

YouTube Uygulama Sayfası

Instagram Uygulama Sayfası

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?