App Store Üzerinden Telegram’ın Neden Kaldırıldığı Netleşti

0
54

Geçtiğimiz haftalarda popüler uygulamalardan biri olan Telegram için şok bir gelişme yaşandığını dile getirmiştik. Yaşanan gelişmede uygulamanın App Store üzerinden kaldırıldığı açıklanmıştı. İlk etapta bir hata nedeniyle uygulamanın App Store üzerinden kaldırıldığı düşünülmüştü. Fakat gerçek kısa süre sonra anlaşıldı. Telegram yetkilisi tarafından yapılan açıklamada uygulamanın bazı ihlallerinin ortaya çıktığı ve bu nedenle uygulama mağazasından kaldırıldığı açıklanmıştı. Yaşanan gelişmelerden sonra nedenin casus yazılımlar ya da güvenlik açığı olduğunu düşünüyorduk. Fakat bugün ortaya çıkan bilgilere bambaşka bir sorunun yaşandığını ortaya koymuş durumda.

Telegram Uygunsuz İçerikleri Nedeniyle Kaldırıldı

Bu kez açıklama doğrudan App Store yetkilisi tarafından geldi. Yönetici Phil Schiller tarafından yapılan açıklama sonrasında, uygulama içerisinden kullanıcılara uygunsuz içeriklerin servis edildiğinin tespit edildiği belirtildi.

Uygunsuz içeriklerin oldukça sıkıntılı içerikler olduğu ve App Store üzerinden böyle bir duruma asla izin verilmeyeceği açıklandı. Yönetici Phil Schiller tarafından yapılan açıklamalara sonrasında neden kesin olarak ortaya çıkmış oldu. Üstelik App Store’ın bu konuda geliştiricileri uyardığı ve yasal bildirimleri de yaptığı belirtiliyor.

Telegram

Uyarıların ve yasal başvuruların hemen ardından ise uygulamanın App Store üzerinden kaldırıldığını gördük. Zaten tüm bunları Telegram yöneticileri de kabul etti ve düzenleme yapacaklarını açıkladı. Ciddi derecede sorun oluşturacak uygunsuz içeriklerin gönderiminin ve paylaşımının Telegram üzerinden nasıl engelleneceği konusunda ise uygulama yetkilileri tarafından açıklama yapılması gerekiyor. Henüz uygulama yetkilileri bu konuda nasıl bir yol çizdiklerini açıklamadı. Sadece sorunun en kısa süre içerisinde çözüleceği ve Apple’ın durumda haklı olduğu yönünde bilgiler verildi.

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (6 Şubat)

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?