[toc]

Apple’ın geçtiğimiz sene App Store’u güncelleyerek yeni yüzüne kavuşturması sonrasında, App Store sistemleri bir hayli zenginleşti ve genel kullanımlar bir hayli başarılı hale geldi. Uygulama yayınları, ücretsiz uygulamaların yerine haftanın uygulamaları bölümleri gibi sistemler bir yana yeni App Store ile ücretli uygulamalarda çok daha kolay bir şekilde kontrol edilir oldu.

Teknoloji devi bunun için ücretli uygulamaları deneme şansını kullanıcılara sundu. Adından da anlaşılacağı gibi sistemin tam olarak ücretli uygulamaları denemek üzerine kurulu bir sistem olduğunu söylemek en doğrusu olacaktır. Bunun dışında sistem hakkında detaylı bilgilere ve ilk uygulama örneğine bakalım.

Ücretsiz Deneme Bölümü İçin İlk Uygulama 1Password

Ücretli uygulamaları App Store üzerinden ücretsiz olarak deneme sistemi oldukça basit bir işleyişe sahip. Kullanıcıların yapması tek şey uygulamanın sayfasına gitmek. Bu şekilde sunulan uygulamalardan biri olan 1Password uygulaması üzerinden örnek ile açıklayacak olursak, öncelikle standart bir şekilde 1Password uygulamasının sayfasına gitmeniz gerekiyor. Burada satın alma bölümleri olduğu gibi hemen daha alt kısımlarda ücretsiz deneme bölümü olduğunu göreceksiniz. Ücretsiz deneme sekmesine tıkladığınız zaman kayıt işlemcileri bölümü açılıyor. Buradan işlemcileri yapıp uygulamayı indirmek mümkün.

Ücretsiz deneme için belirtilen sürenin tamamlanmasının ardından da kullanıcılar uygulamayı kullanmaya devam etmek isterlerse doğrudan satın alım işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bunun dışında 1Password uygulaması hakkında da bilgi verelim.

1Password

Ücretsiz olarak deneme imkanı sunulan 1Password uygulaması bir dosya şifreleme uygulaması. Telefonlarınızda bulunan dosyalarınızı, notlarınızı, fotoğraflarını şifrelemenizi sağlıyor. Telefon sizin dışında başka biri tarafından alınmış olsa ya da çalınsa bile bu şifreleri klasörlere erişim şifre bilinmeden gerçekleştirilemiyor.

En iyi ihtimalle özel dosyalarınızı ve kişisel bilgilerinizi şifreleyerek, meraklı arkadaşlarınızdan kurtulmuş oluyorsunuz. Şu an için 1Password uygulamasının ücretsiz denemesi devam ediyor. Fakat bu tür ücretli uygulamalar için deneme sürümlerinin yayınına devam edileceğini ekleyelim. Apple’ın yeni sistemi doğrudan bunu öngörmekte.

İLGİLİ HABER:  Tyler Barney Apple’ın Kâbusu Oldu

İlginizi Çekebilir: Eski iOS Sürümlerinin Yükleme Dosyalarının Neden Açıldığı Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?