Touch ID teknolojisi sayesinde bir parola girmek yerine parmağınızı okutmak çok daha basittir. Özellikle bir uygulama indirirken, satın alma işlemi yaparken ya da buna benzer bir işlemi Apple ID ile onaylayacakken parmak izi okuyucusu devreye girer. Sizde kayıtlı olan Touch ID ile bu işlemi saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Bunu kullandığımız en yoğun kısımlardan birisi ise App Store olarak dikkat çekiyor. Bakıldığı zaman AppStore Touch ID problemleri ise zannedilenden çok daha fazla görünüyor.

App-Store-Uzerinde-Touch-ID-Probleminin-CozumuBu durumu düzeltmek, AppStore TouchID sorununun çözümünü bulmak içinse yazımızda geçen adımları uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer bir satın alma işlemi esnasında Touch ID sorununu defalarca yaşıyorsanız kesinlikle bunun yazılımsal ya da donanımsal bir izahı olacaktır.

Eğer yazılımsal anlamda bir problemle karşılaştığınızı düşünüyorsanız çözüm yolları aşağıdaki gibidir.

  • Öncelikle iPhone ya da iPad kullanıcılarının Ayarlar sekmesinden Touch ID kısmına giriş yapmaları gerekiyor. Güvenliğiniz için Apple ID’nizi yazarak devam edin.
  • Touch ID kullanım alanları için size sunulan özelleştirmeler ‘Touch ID’yi şunun için kullan’ başlığında yer alır. Buradan istediğiniz noktalar için bu özelliği aktif ya da deaktif konuma getirebilirsiniz.
  • Bu seçenekler arasında iTunes ve AppStore için tik konulduğuna dikkat ediniz.
  • Bu işlemi uyguladıktan sonra cihazınızı yeniden başlatmanızı öneririz.
  • Tekrardan Ayarlar > Touch ID > Touch Id’yi şunun için kullan seçenekleriyle seçimlerinizin kalıcı olduğunu kontrol edin.
  • iTunes ya da AppStore üzerinde Touch ID çalışmıyor ya da çalışıyor şeklinde emin olabilmek adına ufak bir işlem yapmayı deneyin.

Eğer bu adımları tamamladığınızda sorunsuz bir biçimde App Store üzerinden Touch ID ile alışveriş yapabiliyorsanız doğrudan yazılımsal sorununuzu çözmüş oldunuz. Fakat halen daha aynı problemi yaşıyorsanız kesinlikle donanımsal ve dışarıdan destek almanız gereken bir durum söz konusudur. Direkt destek üzerinden talep oluşturabilir, aynı zamanda Apple Store üzerinden de randevu kaydı açabilirsiniz. Böylece iPhone Touch ID ekipmanının sorunu olup olmadığı profesyonel olarak anlaşılarak arızanızın giderilmesi de mümkün hale gelecektir. Sizin içinde çok daha işlevsel bir kullanım, daha aktif bir iPhone ya da iPad deneyimi mümkün olur.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Tanıtım Tarihi Açıklandı

2 YORUMLAR

  1. İPhone 5s kullanıcısının Touch ID parmak okumuyor ayarlarda yeniden denedim ama değiştirme butonu işlem görmüyor fabrika ayarlarına döndüm gine çalışmadı internette söylenen tüm işlemleri taptım ama yine olmadı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?