App Store Ücretli Uygulamalar Pazarı Büyüyor

0
131
App Store

Android kullanıcılarının iOS işletim sistemi kullanıcılarına göre en büyük avantajları uygulama desteği olarak biliniyor. Android işletim sisteminde çok daha düşük ücretler ödeyerek çok daha fazla sayıda uygulamaya erişebiliyorsunuz. iOS işletim sisteminde ise çok daha yüksek ücretler ödeme ve uygulama sınırlarında kalmak gibi bir sorun söz konusu. Hal böyle olunca son yıllara kadar App Store uygulama mağazasının aktifliği düşük seviyelerde seyretmişti. Fakat Apple’ın bu konuda attığı adımlar yavaş yavaş yükseliş yakalanmasını sağladı. Yapılan son araştırma da he uygulamalara gösterilen ilginin arttığını gösteriyor hem de harcanan para miktarlarının arttığını gösteriyor.

App Store Uygulamalarına Harcanan Ortalama Ücretler Sürekli Artıyor

2012 yılında ortalama harcama miktarı 12 dolar seviyelerinde ilerlerken, geçtiğimiz 5 yıl içerisinde sürekli harcanan paraların artış göstermeye başladığı görülüyor. 5 yıl sürecinde sürekli olarak artış gösteren harcanan para miktarlarının geçtiğimiz yıl içerisinde ise 47 dolar miktarlarına çıktığı açıklandı.

App Store

Sensor Tower tarafından yapılan araştırmaya göre geçen sene ciddi bir artış elde edilmiş durumda. Buna karşın bu sene ise artış oranının da çok daha yüksek olduğu görülüyor. 2017 yılının sonuna kadar elde edilecek olan ortalama değerin 63 dolar olarak açıklandığını görüyoruz. Çok daha başarılı bir satış oranı elde edildiği görülürken, iPhone kullanımının artmasının da bu durumda etkisinin oldukça fazla olduğu belirtiliyor.

5 yıllık süreç içerisinde App Store üzerinde harcanan paranın sürekli olarak artması, ve son olarak 12 dolardan 63 dolara kadar çıkış elde edilmiş olması da ne derece başarılı bir dönem geçirildiğinin özeti olarak gösterilebilir. 2017 yılının sonrasındaki dönem içinse rakamların biraz daha artış göstereceği belirtiliyor. Buna göre 2018 yılında 77 dolar, 2019 yılında ise ortalama harcamanın 88 dolara kadar çıkması gündemde. Bu değerler bile gösteriyor ki Apple’ın uygulama konusunda çalışmaları başarı gösteriyor. Android’e karşı hala yeterli olmasa da ilerleyen dönemlerde iOS yarışta daha iyi bir yer bulacak.

İLGİLİ HABER:  Bugüne Özel Ücretsiz Olan 9 iPhone ve iPad Uygulaması

İlginizi Çekebilir: iOS 11.1 Beta 5 Kullanıma Sunuldu

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?