Apple’ın resmi uygulama mağazası olarak bilinen App Store, geliştiricilerin en çok ilgi gösterdiği alanlardan biri olarak biliniyor. Milyonlarca kullanıcının bulunduğu mağaza, hem geliştiricilerin uygulamalarını geniş kitlelere ulaştırmasını sağlıyor hem de kullanıcıların istedikleri herhangi bir uygulama türüne ulaşmasını sağlıyor.

Bu yönüyle Apple kullanıcıları ve geliştiriciler için en önemli platformlardan biri olan App Store, ülkemizde de büyük oranda ilgi görmekte. Özellikle son yıllarda Türk geliştiricileri tarafından sunulan uygulamaları sayısı bir hayli artış gösterdi. Bu durumun farkına varan Apple, yeni bir bölüm açıyor. App Store üzerinden açılacak yeni bölümle beraber yerli uygulamalara ulaşmak daha kolay olacak. App Store Türkiye sayfası şeklinde sunulacak bölümün detayları da belli oldu.

App Store Türkiye Sayfası

Apple tarafından Türkiye’deki kullanıcılar için özel olarak hazırlanmış olan sayfa, yerli uygulamaların bulunduğu bir alan olacak. Yerli uygulamalar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabileceğiniz alan, uygulamalar hakkında hikayelere de yer verecek.

App Store Türkiye

Bölüm bölüm yayınlanacak olan uygulama hikayelerinde ilk olarak Türkiye’nin ilk meditasyon uygulamasının hikayesinin sunulduğunu göreceğiz. Hikayeler içeriğinden de söz edelim. Bu alanda uygulamaların gelişim sürecinden söz edilecek. Yayınlandıktan sonraki süreçler, uygulama hakkında detaylar gibi derinlemesine bilgilerin paylaşılacağı alan, çok daha dikkat çekecek gibi duruyor.

29 Ekim’den sonra kullanıma girmesi beklenen App Store Türkiye sayfasının, kalıcı olarak kullanımda olacağını da ekleyelim. Yani bundan sonraki süreçte de sayfanın kullanıldığını görmek mümkün olacak. Kalıcı olarak sunulan sayfaya özel kampanyalar düzenlenmesi ve yeni yerli uygulamalar için tanıtımların yapılmasını da bekliyoruz. Bu adımın sonrasında Apple’ın nasıl geri dönüşler alacağını göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?