App Store Sonrasında Steam için KDV Zammı Geldi

0
84
Steam KDV Zammı

Dijital oyun platformları denildiği zaman akla ilk gelen servislerden biri olan Steam, şu günlerde bambaşka bir haberle gündeme geldi. Bu kez servisin gündeme gelmesinin nedeni oyun fiyatlarına ek olarak gelecek olan KDV ücretleri.

Aslında ilk olarak 2017 yılının başlarında gündeme gelen konu için sonunda beklenen adım atıldı. Bugün yapılan açıklama sonrasında, Valve serisine VAT ücretlerinin, yani KDV ücretlerinin geldiği belirtildi. Bu demek oluyor ki oyunları alırken KDV ödemek gerekiyor. Sistem hakkında daha detaylı bilgilere geçelim.

Steam KDV Zammı Ne Zaman Devreye Girecek?

Daha önce bakanlık tarafından yapılan açıklama sonrasında, yurt dışında faaliyet gösteren servisler için vergi durumu değişiklikleri açıklanmıştı. Bugün gelen vergi açıklamasının temeli buraya dayanıyor. Tıpkı App Store’un yılbaşından sonra açıkladığı vergi kararı gibi söz konusu sistem nedeniyle zam uygulayan servislerden birisi de Steam oldu.

Steam KDV Zammı

Buna göre kullanıcıların aldıkları oyunlara %18 oranında KDV eklemeleri de gerekecek. Steam otomatik olarak fiyatlarda yeni eklentiyi gösterecek. Fiyat ayrıntılarında da KDV satırının yer aldığını göreceğiz. Sistemin bu hafta kullanıma girdiğini de eklemek gerekiyor.

Bundan sonraki alınan oyunlar için KDV miktarını da ödemek gerekecek. Fakat ilginç bir detay daha ekleyelim. Muhtemelen yavaş geçiş süreci olması açısından, şu an için Steam KDV oranları oyunlara eklenmiş olsa bile fiyatlar değişmedi. Fakat zamanla fiyatların artması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone sürekli yeniden başlıyor sorunu- Güncellendi

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?