App Store Satın Alma Sorunu Çözüldü Mü?

App Store ücretli uygulama satışlarında App Store satın alma hatası ortaya çıktı. Peki, App Store satın alma sorununun nedeni ne? Sorun çözüldü mü?

2
1037
App Store

Tıpkı Google’ın Android işletim sistemini kullanan cihazlar için sunduğu resmi Google Play Store uygulama mağazasında olduğu gibi Apple’ın iOS için sunduğu App Store üzerinden de hem ücretli hem de ücretsiz içeriklere ulaşmak mümkün. Tabii ki iOS uygulamalarının ücretli kısmı biraz can sıkıcı. Genel olarak uygulama fiyatları Android işletim sistemine göre biraz daha yüksek ücretlerle satılıyor. Fakat son günlerde parasını ödeseniz bile App Store üzerinden ücretli uygulamalara ulaşmak bir hayli zorlaştı. Bir süredir resmi uygulama mağazasında uygulamaları satın alma işlemi tamamlanamıyor. Soru belli. Tam olarak sorun ne?

App Store Satın Alma Hatası

Birkaç haftadır devam eden sorunda, uygulama ya da oyun veya herhangi bir film almak istediğiniz de satın alma sayfasına gelip daha sonra “satın alma işleminiz tamamlanamadı” şeklinde bir hata mesajıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Testlere baktığımız zaman sorunun sadece müzik içeriklerinin bazılarında yaşanmadığı görülüyor.

App Store

 

App Store satın alma hatası Türkiye’de hemen hemen tüm uygulamaları ve oyunları etkilemiş gibi gözüküyor. Burada hemen bir parantez açalım. Her ne kadar genel bir sorundan söz ediyor olsak da bazı kullanıcıların bu hataları almadığı da gelen bilgiler arasında.

Eğer Apple kimliğinizde Apple krediniz varsa ve bu kredi üzerinden satın alma işlemi gerçekleştiriyorsanız, o zaman hata mesajını görüyorsunuz. App Store satın alma hatası, direk satın almalarda karşımıza çıkmıyor. Yani krediniz dışında ödeme yapmanız durumunda ücretli uygulamaları da satın alabiliyorsunuz.

Sorun Neden Kaynaklanıyor?

Resmi olmasa da Apple Türkiye tarafından da sorunun kabul edildiği belirtiliyor. Ancak App Store satın alma hatası için en ufak bir gelişme söz konusu değil. Bu nedenle App Store satın alma hatasının neden kaynaklı olduğu konusunda da kesin bilgiler elde etmek mümkün olmadı. Sadece Apple’ın bu konuda çalışmalar yaptığı biliniyor ancak net bir çözümün ne zaman geleceği belli değil. Haliyle hatanın nedeni de kesin olarak belli değil.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.1 Public Beta 2 nasıl indirilir?

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar , bende satın alma problemini yaşıyorum . 19.08.2018 den beri satın alma işlemini gerçekleştiremiyorum. global bir sorun olduğu söyleniyor ama problem halen çözülmüş değil. defalarca apple destek birimi ile görüşsemde onlarda hiç bir şey bilmiyorlar. koskoca apple firması böyle bir sorunla karşı karşıya ve müşterilerini bilgilendirme mesajı bile tenezzül edilip atılmıyor , dandik oyun uygulamaları bile herhangi bir sorunda mesaj gönderirken apple firmasının bu konuda tek bir mesaj göndermemeside kafada soru işaretleri bırakıyor. Benim düşüncem ,bu kadar madur insanın hesaplarındaki parayı kullandıklarını bile düşünüyorum. apple firmasını şiddetle kınıyorum. en kısa zaman içinde tekrar android tel geçeçeğim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?