App Store Reklam Gösterimine Başlıyor

0
49

Apple’ın ilk olarak 2007 yılında piyasaya sürdüğü iPhone akıllı telefonları kısa süre içerisinde markanın en beğenilen ürünlerinden biri olmayı başarmıştı. Sadece Apple’ın en beğenilen ürünlerinden biri olmasıyla değil bunun dışında akıllı telefon modelleri arasında da tepe modellerden biri olarak akıllı telefon pazarında kalıcı bir yer edinmeyi başaran iPhone akıllı telefon serisiyle beraber Apple’ın artık kendi uygulamalarını ve kendi yazılımlarını da ön plana çıkarmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Bu noktada ilk olarak kendi mobil işletim sistemi olarak bilinen iOS işletim sistemiyle gündeme gelen Apple’ın bunun yanında yine iOS için yayınladığı resmi uygulamaları ve uygulama mağazası olan App Store ile akıllı telefonları için baştan sona Apple desteği verdiğini de söylemek gerekiyor.

Öyle ki özellikle resmi uygulama mağazası olarak bilinen App Store uygulama mağazası üzerinde kapsamlı bir çalışma yapan Apple, kullanıcıları bu mağaza dışından da uygulama indirmesine pek sıcak bakmıyor. Haliyle iPhone kullanıcıları için en önemli uygulamalardan biri olarak gösterilen App Store’un ise son dönemde yeni bir değişime gideceği de açıklandı.

Aslında Apple tarafından daha önce de sinyalleri verilen değişimle beraber App Store’un artık reklamlar göstermeye başlayacağı da belirtiliyor. Daha önce uygulama kapsamında reklam gösterimine sıcak bakmadığı için App Store içerisinde reklam yayını yapmayan Apple geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile beraber bu kararından artık vazgeçtiğini de belirtmişti.

Yapılan açıklama sonrasında ise App Store üzerinde reklam gösterimi yapmak için denemeler yapılmaya başlandı. Apple’ın kullanıcıların da desteğini alarak yaptığı denemeler oldukça başarılı gidince Apple App Store için merak edilen reklam gösterimine kısa süre sonra başlayacağını da açıkladı.

Apple tarafından yapılan açıklama ile beraber şuan için reklam gösterimi davetiyelerinin dağıtılmaya başlandığı ve reklam gösterimleri için App Store’ın hazır hale getirildiği de belirtildi. 5 Ekimden sonra artık App Store üzerinden reklam yayınına başlayacağını da açıklayan Apple’ın bu açıklamasından sonra reklam çalışmasının ne kadar başarılı olacağı ise şimdilik merak konusu oldu.

İLGİLİ HABER:  Apple, 2 Milyar iPhone Satışına Ulaşmak Üzere

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?