Mobil uygulama mağazaları içerisinde en kesin kurallara sahip olan platformlardan biri olarak gösterilen App Store, iOS 11 işletim sisteminin tanıtıldığı WWDC 2017 etkinliğiyle beraber değişimin sinyallerini kullanıcılara vermişti. iOS uygulamalarının resmi mağazası için alınan kararla beraber yeni tasarıma geçileceği ve sistemsel yeniliklerin de yapılacağı belirtilmişti.

Bu konuda yapılan çalışmayla beraber artık biraz daha esnek bir uygulama mağazasının kullanıma gireceğini de görmüştük. Apple’ın yeni seri uygulama mağazası için bu tür adımlar atılmaya devam edileceği de belirtilmişti. Tüm bunlarla beraber App Store uygulama mağazasında bir kez daha düzen değişikliğine gidileceği de ortaya çıktı. Aslında tam olarak bir düzen değişikliği değil uygulamalar arasında bir sistem değişikliği yaşandığı belirtildi.

App Store

App Store Uygulamalara Yeni Kuralları Getiriyor

Buna göre Apple tarafından alınan kararla beraber bundan sonra App Store uygulamalarına yeni bir sistem değişikliği geldiği belirtiliyor. Bu sistem değişikliğiyle beraber uygulamaların başka bir uygulamaya müdahale etmesinin önüne geçilecek. Diyelim ki uygulamalarda reklam göstermesini engelleyecek başka bir program kullanıyorsunuz.

Yeni karara göre artık bu uygulamanın diğer uygulamalara müdahale edemeyeceği açıklandı. Sadece reklam sistemlerinde değil geri kalan benzeri tüm sistemlerde de böyle bir düzene geçileceğini belirtelim. Sadece Apple’ın kendi uygulamalarında benzeri bir müdahale durumuna izin verileceği gündemde. Konu hakkında başka bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceği konusunda ise henüz bir açıklama yapılmış değil. Yeni kararın ise kademeli olarak uygulanacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Üçüncü Çeyrek Verilerinde İstediğini Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?