App Store İçin Zam Haberi Geldi

0
49

Apple, 1 Ocak 2018 tarihinden sonra resmi uygulama mağazaları üzerinde çalışmalara başladı. Resmi uygulama mağazalarında detaylı bir inceleme yaptığını belirten firma, bu inceleme sonrasında bazı bölgeler için farklı vergi uygulamalarının yapıldığını açıkladı. Bu bölgeler arasında ise ülkemizin de yer aldığını belirtelim. İnceleme sonrasında, aralarında ülkemizin de bulunduğu 6 ülke için ise yeni düzenlemelerin geleceği açıklandı. Firma tarafından yapılan açıklama sonrasında değişecek olan fiyatların ise zamlı fiyatlar olduğu belirtildi. Ülkemizde artış miktarının ne kadar olacağına geçelim.

App Store Fiyatları Ne Kadar Artacak?

Fiyatın ne kadar artacağı konusunda yapılan açıklamada ise %18 bilgisi verildi. Yani ülkemizde alacağınız App Store uygulamaları için %18 daha fazla ücret ödemek gerekecek. Firma tarafından sunulacak olan yeni fiyatların, önümüzdeki hafta başından itibaren geçerli olacağını da belirtelim. Ülkemizle beraber Belarus, Ermenistan ve Suudi Arabistan gibi bölgelerde de App Store uygulamalarına zam geldiği açıklandı.

App Store

Zam haberlerinin ardından indirim haberlerinin verildiği yerlerde dikkat çekmedi değil. Çek Cumhuriyeti ve Hindistan içinde App Store uygulamalarında bir indirime gidildiği açıklandı. Fakat bu ülkeler için indirim oranlarının ne kadar olacağı konusunda bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Değişen fiyatlarla beraber yeni düzeni de önümüzdeki haftalarda görmek mümkün olacak. Fakat %18’lik bir artış ülkemiz için ciddi bir fiyat değişimi demek. Apple’ın bu durum karşısında nasıl tepkiler alacağını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Satışları İsteneni Vermedi

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3 Tiyatro Moduna Daha Yakından Bakalım

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?