Apple’ın akıllı telefonlarının hemen sonrasında yeni Mac ve iPad modelleri için tanıtımlar yapılmıştı. Yapılan tanıtımlar sonrasında mevcut cihazlar için ise sevindirici indirim haberleri geldi. iPhone modelleri, Apple Watch modelleri, iPad modelleri kısacası tüm ürünler için fiyatlar aşağı çekildi. Hemen sonrasında yenilenmiş iPhone 8 haberlerini duyduk.

Tüm bu gelişmeler, fiyatlar konusunda oldukça olumlu bir havanın oluşmasına neden olsa da bugün ortaya çıkan bir haber can sıkmaya yetti. Yapılan açıklamayla beraber Apple’ın, Türkiye’de App Store uygulamalarına zam yaptığı ortaya çıktı.

Zamlar Ne Seviyede?

App Store için zamların açıklanmasının hemen ardından, uygulama fiyatlarında çok önemli değişiklikler yaşandı. Ortalama olarak 20 TL gibi bir zam açıklaması yapıldı. Orta seviyede fiyatlandırılmış olan uygulamalar 20-25 TL arasında zamlar aldı. 0,99 TL gibi oldukça düşük fiyatlı olan uygulamalar için de 4-5 katı yüksek fiyatlar sunulduğunu belirtelim.

App Store

Hemen hemen her uygulama için geçerli olan yeni fiyatlar, bugün itibariyle geçerli olmaya başladı. Şu an için zamların sadece uygulama fiyatlarında karşımızda olduğunu biliyoruz. Fakat kısa süre sonra zamların uygulama içi satın alımları da etkilemesi bekleniyor.

Uygulama içi satın alımlarda ne kadar zam yapılacağı ve yeni fiyatların neler olacağı konusunda ise bir açıklama söz konusu değil. Hafta içerisinde bu konuda da kesin bilgiler elde edilmesi bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?