App Store için Yeni Bir Onay Sistemi Geliyor

0
306

App Store üzerinden abonelik sistemi, çok uzun bir süredir çalışan ve çok uzun bir süredir kullanılan bir sistem. App Store üzerinden abonelik bir yandan işleri kolaylaştırıyor olsa da bir yandan ise kullanıcıların zor duruma düşmesine de neden olabiliyor.

Öyle ki söz konusu sistemle, yanlışlıkla abonelikler alınabiliyor. Kullanıcıların bu yönde gelen şikayetleri dikkate alınmış olacak ki Apple tarafından yeni bir düzenleme hazırlıkları başladığı iddia ediliyor. Firmanın söz konusu sistemi değiştirmek için şimdiden hazırlıklara geçtiği ve yeni bir onay sistemi üzerinde çalıştığı bilgisi var.

App Store için Abonelik Onay Sistemi Yolda

Geliştiricilerden biri olan David Barnard tarafından yapılan paylaşımlarla ortaya çıkan gerçeklere göre kullanıcıların yanlışlıkla abone olmasını engelleyecek bir sistem üzerinde çalışmalar yapılıyor. Buna göre bir güvenlik adımının daha konulacağı bilgisi elde dildi.

Buna göre artık dokunmatik kimlik doğrulaması ya da yüz kimliği doğrulaması adımlarını geçmeniz durumunda, abonelik onayı için yeni bir uyarı gelecek. Abonelik uyarısı için gösterilen bu yeni pencere kısmında, “Aboneliğini onayla ( abonelik süresi sona ermeden en az bir gün önce olmak koşuluyla ayarlar üzerinden abonelik iptali yapılmadıkça abonelik devam edecek)” şeklinde bir mesaj gösterilecek.

Kullanıcılar bu mesajla beraber uyarılmış olacak. Yeni abonelik sisteminde bu uyarıları kabul eden kullanıcıların aboneliği alması sağlanacak. Yani artık sadece Touch ID onayı ya da sadece Face ID onayı yeterli olmayacak. Kullanıcılar bir de yazılı olarak gelen uyarıyı onaylamak zorunda kalacaklar.

App Store

Şimdilik söz konusu sistemin nasıl kullanılacağı ve tam olarak ne zaman kullanıma gireceği konusunda bilgiler yok. Muhtemelen kullanıma girmeden önce bu sistem hakkında da tüm detayları öğrenme şansı elde edeceğiz.

Yeni iOS güncellemesi olacak olan iOS 12.3 sürümünden sonra, söz konusu özelliğin kullanıma girdiğini de görmek mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8’e Karşı Samsung Nasıl Hazırlanıyor?

Şimdilik güncellemenin yayınlanacağı zamanı beklemek ve detayları öğrenmek gerekiyor. iOS 12.3 sürümü için final güncellemesi yayınlandıktan sonra App Store güncellemesinin detaylarını da öğrenmiş olacağız. Şu an için paylaşılan bilgiler bu kadar ile sınırlı.

İlginizi Çekebilir: Apple Arcade için Dev Yatırım

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?