Valve’nin en büyük yapımlarından ve hatta en çok gündemde olan yapımı Steam olarak biliniyor. Dijital oyun platformu konusunda alanında lider olan ve özellikle bilgisayar kullanıcılar için en çok tercih edilen platform olarak bildiğimiz Steam, son günlerde yepyeni atılımlarla gündeme gelmeye başlamıştı. Servisin son olarak Steam Link sistemiyle gündeme geldiğini gördük.

Bilgisayarlarınızda yer alan oyunları akıllı telefonlarında oynamasını sağlayacak olan Steam Link sisteminin ilk olarak gündeme gelmesinin nedeni ise Apple ile Valve arasında yaşanan krizdi. Öyle ki Steam Link sisteminin App Store için yayınlanacağı ve uygulamanın Apple kullanıcılarına sunulacağı bilgisinden sonra, Apple tarafından sisteme onay verilmediği açıklamaları gelmişti.

Steam Link uygulamasının Apple için yayınlanmasının önüne geçileceğini gösteren açıklamalardan sonra, Apple şartlar için düzenleme istemişti. Şimdi ise bu düzenlemelerin yapıldığı konusunda detaylar ortaya çıktı.

Steam Link Ne Zaman Yayınlanır?

Aslında Steam Link Apple ürünleri için geçtiğimiz ay hazır hale getirilmişti. Fakat Apple’ın şartları kabul etmemesi nedeniyle durum sekteye uğradığı için sistemi tam olarak da öğrenememiştik. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda ise Apple’ın şartlarına göre yeni bir düzenleme yapıldığı ortaya çıktı. Projeden vazgeçmeyen Valve’nin, düzenlemeleri gerçekleştirdiği ve Apple’ın istediği düzene gelmesi için önemli değişiklikler yaptığı açıklandı.

Steam Link

Bu açıklamaların hemen arkasından ise yeni uygulama için beta testlerinin başladığı belirtiliyor. Steam Link uygulamasının yeni bir versiyonu için beta testlerine başladığı açıklanan Valve’nin uygulamayı da birkaç hafta içerisinde onaya sunacağı konusunda bilgiler veriliyor. Yeni düzenlemenin uygulama için istenen değişiklikleri sunması ve Apple’ın onay vermesi durumunda ise birkaç günlük süreçte Steam Link sistemini tanıyabiliriz.

İlginizi Çekebilir: Intel ile Apple Arasındaki Ortaklık Devam Edecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?