App Store için iPhone X Şartı Geldi

0
63

Kendi deyimiyle Apple’ın yeni teknolojisi olan iPhone X akıllı telefonları, markanın hemen hemen her sisteminde bazı güncellemeler yapmasına neden oldu. Apple’ın kullandığı ilk OLED ekran telefon olması, bunun yanı sıra Apple’ın ilk deva tam ekran modelini benimsediği akıllı telefon olması ve tabii ki yüz tanıma sistemi. Tüm bunlar markanın beklenen farklılık dönemine girmesine neden oldu. Her ne kadar istenen başarı elde edilememiş olsa da bu konuda çalışmalarda devam ediyor. Son olarak Apple’ın uygulamalar kısmında bir değişiklik sistemini kullanıcılara sunduğunu görüyoruz. Değişikliğin nedeni ise telefonda yer alan çentik bölümü.

iPhone X Uyumlu Uygulamalar Zorunlu!

Bugün yapılan açıklamaya göre telefonda yer alan çentik bölümünün geliştiriciler tarafından da dikkate alınması gerekecek. Apple, açıklamasında verdiği ifadelere göre iPhone X Super Retina Ekran uyumu olmayan uygulamaları kabul etmeyecek. Uygulamanın sınıfı ne olursa olsun, geliştiricilerin mutlaka yeni akıllı telefonun özelliklerine uyumlu bir uygulama sunması gerekiyor.

App Store için iPhone X

Zaten iPhone X akıllı telefonları tanıtıldığı zaman bunun için geliştiricilere özel rehber videoları ve rehber görselleri yayınlanmıştı. Şimdi yapılan açıklamada Nisan ayından sonra eklenecek tüm uygulamaların bu şartı kesin olarak sağlaması gerektiği belirtiliyor. Aksi durumda geliştiricilerin uygulaması kabul görmeyecek.

Mevcut Uygulamalar Ne Olacak?

Diyelim ki bu tarihten önce bir uygulama yayınladınız ve iPhone X akıllı telefonlarının ekran sistemine uyumlu değil. Bunun içinde bir düzenlemenin şart olduğunu belirtelim. Apple bu geliştiricilere de mesajlar göndererek uygulamalarını tamamen uyumlu hale getirmesi konusunda uyarılarda bulundu. Yine Nisan ayından sonra, güncelleme almayıp uyum konusuna dikkat etmeyen uygulamaların App Store’dan kaldırılacağı belirtiliyor.

Önceki Haber:  Shazam iOS Sürümü Yenilendi

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?