App Store İçin iOS 10.3 İle Beraber Gelen Yeni Yorum Özelliği

0
38

Apple kısa süre önce yayınladığı güncellemeler ile beraber teknoloji dünyasının gündemine oturdu. Ardı ardına gelen güncelleme haberleri sonrasında ise birçok yeni özelliğinde devreye girdiğini söylemek gerekiyor. Bu özellikler arasında en çok kullanılan uygulamalar içinde birçok yenilik ve birçok yeni sistemden bahsetmek mümkün. Öncelikle dikkat çeken güncellemenin ise iOS 10.3 beta 1 sürümü olduğunu da belirtelim.

Bunun dışında hem TvOS sistemleri için hem de macOS işletim sistemleri içinde yeni beta versiyonları yayınlandı ama en çok ilgi çeken yine iOS oldu. Tüm bunlar bir yana dursun iOS 10.3 beta 1 sürümünün getirdiği özellikler için ise yavaş yavaş detaylar belli olmaya başladı. Ortaya çıkan detaylarla beraber iOS 10.3’ün bir başka yeniliğinin ise App Store için olduğu açıklandı.

App Store Yorum Sistemi Güncellendi

En çok sevilecek özelliklerden biri olarak daha şimdiden anılmaya başlayan yeni özellik ise App Store yorum sistemi ile doğrudan alakalı olan bir özellik. App Store kullanıcılarının bildiği gibi bu uygulama mağazasında uygulama geliştiricisi uygulamasına gelen yorumlara cevap verme özelliğini kullanamıyordu. Sistem Google Play üzerinde olduğu gibi işlemiyor bu nedenle Apple’ın da eleştiriler aldığını görüyorduk.

iOS 10.3 beta 1

iOS 10.3 beta 1 sürümünden sonra ortaya çıktı ki Apple eleştirileri dinlemiş durumda. Söz konusu güncelleme ile beraber artık App Store yorum sistemi değiştiriliyor. Artık uygulama geliştiricileri doğrudan uygulamalarına yorum yapan kullanıcılara yorum üzerinden ulaşabilecek.

Uygulama İçerisinde Yorum Yapmak

Geliştirici ile kullanıcı arasında iletişim kurulacak olan yeni sistem ile beraber yorum yapma sistemi de değiştiriliyor. Artık kullanıcıların uygulamalara yorum yapması için App Store uygulama mağazasına girmesine gerek yok. Artık doğrudan uygulamaların içerisinde uygulamadan çıkış yapma zorunluluğu olmadan hem uygulama için puan verebiliyor hem de yorum yapabiliyorsunuz.

App Store kullanımını daha da etkin bir hale getireceği düşünülen söz konusu güncellemenin final sürümü ile beraber App Store için yeni değişikliklerinde gelebileceği de düşünülüyor. Fakat bu yenilikler için Apple’ın yeni beta sürümlerini yayınlaması beklemek gerekecek gibi. Zira teknoloji devi bunun dışında bir bilgi vermekten kaçınıyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?