Apple, bu sene alışkanlıklarını kalıcı olarak değiştirdi. Teknoloji devi başta kullandığı telefon teknolojilerinde değişikliklere gitme kararı aldı. iPhone 8 modelleri için yanı şeyi söylemek mümkün olmayacak fakat iPhone X modelinde beklenen değişiklikler kullanıcılara sunuldu. Bunun dışında iOS 11 işletim sistemi de yazılımsal açıdan önemli değişiklikleri ortaya koydu. iOS 11 sonrasında değişimden nasibini alan uygulamalardan birisi de App Store uygulama mağazası oldu.

Daha başarılı ve daha güzel bir tasarıma sahip olan App Store uygulama servisi kullanıma girdi. Bunun yanında bazı sevilen kısımlarında değişikliklere kurban gittiğini gördük. İlk olarak App Store “Haftanın ücretsiz uygulamaları” kısmı tamamen kaldırıldı. Şimdi ise sistemin yerine gelecek olan bölüm ortaya çıktı.

App Store Sadece Bu Hafta Dönemi

Eski sistemde kullanıcılara haftanın ücretsiz uygulamaları kısmından düzenli olarak ücretsiz uygulamalar sunuluyordu. iOS işletim sistemini tercih eden kullanıcılar bu uygulamalardan yararlanıyordu. Fakat iOS 11 sonrasında az kullanımı olduğu gerekçesiyle beraber App Store haftanın ücretsiz uygulamaları bölümü kaldırıldı. iOS kullanıcıları bu sistemin yerine nasıl bir sistemin geleceğini merak etmeye başladı. Bu konuda da bilgiler veren Apple sonunda beklenen açıklamaları yaptı.

App Store

Yapılan açıklama sonrasında artık “Sadece bu hafta” sisteminin kullanıma gireceği belirtildi. Sadece bu hafta sistemi üzerinden ise kullanıcılara detaylı bir kullanım sunulacağını belirtelim. Şöyle ki bu bölüme girdiğinizde kısa süreli fırsatlarla karşı karşıya kalacaksınız. Uygulama indirimleri, uygulamaların yanında gelen hediyeler ve daha birçok kampanya bu kısımdan haftalık olarak kullanıcılara sunulacak.

Söz konusu sistemle beraber sunulacak olan kampanyaların detayları merak konusu. Her hafta bunu göreceğiz. Bölüm ise her hafta Perşembe günleri açık olacak. Pazar günlerinde ise tamamen kapandığını göreceğiz. Şu an için birçok ülkede testi başlanan bölümün, ülkemizde ne zaman net olarak kullanıma başlayacağı konusunda ise henüz bilgiler verilmiş değil. Biraz daha beklemek gerekecek gibi.

İlginizi Çekebilir: iPhone X İçin iOS 11.1 Jailbreak Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?