App Store Geliştiricilerinden Apple’a Mektup

0
92
App Store

Apple’ın uygulama mağazası olan App Store için çok önemli kararlar almaya başladı. Son olarak iOS 11 işletim sisteminin yayınlanmasının ardından App Store uygulama mağazasının yeni bir yüze kavuştuğunu gördük. Yeni işletim sistemine yeni uygulama mağazasını sunan markanın, geliştiriciler içinde farklı bir politikaya geçtiğini gördük. Öyle ki iOS 11 işletim sistemi sonrasında Apple’ın geliştiricilere sunduğu şartlarda bir hayli ağırlaştırıldı.

Uygulama mağazasında uygulama geliştirmek için artık çok daha fazla şartı yerine getirmek gerekiyor. iPhone X akıllı telefonlarına uyum sağlanması, 64 bit zorunluluğu, kullanıcı verilerini koruma zorunluluğu derken şartlar bir hayli zorlaştı. Yaşanan bu geliştirmelerin ardından geliştiriciler Apple karşı tepki göstermeye başladı.

App Store için Yeni Düzenlemeler Gelecek Mi?

Resmiyette geçerli olmasa da kendilerine geliştiriciler birliği adı veren bir grup Apple geliştiricisinin, markaya karşı birleştiği ortaya çıktı. Apple’ın aldığı son kararlara karşı tepki göstermek adına birleştiği açıklanan grubun, Apple’a yeni bir mektup yazdığı da ortaya çıktı. Apple’a karşı yazılan mektupta da önemli bazı konulara değinilmiş gibi duruyor.

App Store

Bu noktada geliştiricilerin ilk istekleri yeni deneme düzeni olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce Android için Google tarafından uygulanan deneme sisteminin App Store içinde geçerli olması istenmiş. Bu şu demek ki ücretli olan uygulamaları kısa bir süreliğine kullanıcılar ücretsiz olarak test edebilecek.

Ücretsiz deneme App Store üzerinden yapılabilecek. Böylelikle iyi uygulamalar daha fazla satış rakamına ulaşabilecek. Bir nevi fiyatına göre uygulama değer mi soruları cevap bulmuş olacak. Bunun dışında uygulama gelirleri içinde yeni düzenlemeleri yapılması isteniyor. Aslında Apple bu konuda oldukça cömert davranıyor ancak yine de oranların yeterli gelmediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Metin değişimi Özelliği Nasıl Kullanılır?

İLGİLİ HABER:  Apple Watch'a Daha Yakından Bakın

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?