Animojileri Diğer Platformlarda Paylaşma

0
109
animoji

Animojiler, Apple’ın yeni dönemiyle beraber kullanıma giren yepyeni bir teknoloji oldu. Yüz tanıma sisteminin ayrıcalıklarını doğrudan kullanıcıların hissetmesini sağlayan animojiler, iPhone X akıllı telefonlarından sonra çok sık kullanılmaya da başladı. iOS 12 ile daha da geliştirilen ve yeni iPhone modellerinde de karşımıza çıkan teknoloji için hala merak uyandıran noktalar da yok değil.

Bunlardan birisi de oluşturulan animojilerin nasıl paylaşılacağı. Aslında Samsung ve LG gibi markaların sunduğu memoji ve benzeri sistemler kolayca paylaşıma açılabiliyor ancak Apple her zaman olduğu gibi Apple ve iMessage dışına pek fazla çıkmıyor. Peki, oluşturduğumuz animojileri iMessage dışında paylaşmak istersek neler yapmamız gerekiyor? Gelin adım adım neler yapacağımıza bakalım.

Animojileri Oluşturma

İlk etapta animoji oluşturma işleminden söz edeceğiz ve başlangıç aşamasında nasıl bit yol izleyeceğimize bakacağız.

  • iMessage üzerinden bir sohbet başlatarak işe başlamanız gerekiyor. Sohbet başlatmanız için direk olarak kendi numaranızı ya da iCloud hesabınızı da kullanabileceğinizi hatırlatalım.
  • Şimdi ise bir seçim yapmanız gerekecek. Kendinize bir animoji videosu mu oluşturacaksınız yoksa bir animoji görüntüsü mü oluşturacaksınız? Karar verdikten sonra farklı adımlarla yola devam edeceğiz.

Animoji Fotoğrafı Oluşturduktan Sonra Kopyalama

Standart bir şekilde animojinizi oluşturun. Ardından paylaşım yapmanız mümkün değil. En azından Apple’ın sistemlerinin dışında bu mümkün değil. Bunun için yapacağınız işlem ekran görüntüsü almak olacaktır. Görsel olarak almak istediğiniz animojinin üzerine tıklayın ve animojiyi büyüttükten sonra ekran görüntüsü alın. Ardından ise düzenlemelerinizi yapın ve görüntüyü animoji gibi kullanın.

animoji

Animojileri Video Olarak Paylaşma

Şimdi bu kısımda biraz daha farklı seçeneğiniz var. Haliyle yapacağınız işlemlerde biraz daha uzun.

  • Aldığınız ya da gönderdiğiniz animojinin üzerine gelin. Kısacası videosunu almak istediğiniz animojinin üzerine gelin ve 3D Touch özelliğini kullanarak görüntü üzerinde elinizi basılı tutun.
  • Şimdi açılan menü üzerinden de kopyala seçeneğine tıklayın.
  • Kopyalama işlemi çok kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır.
  • Kopyaladığınız animojinizi istediğiniz yerde paylaşmak için paylaşım yapmak istediğiniz uygulamaya girin.
  • Animojinizi göndermek için mesaj alanına basılı tutun ve yapıştır seçeneğini kullanın. Bu şekilde biraz önce kopyaladığınız animojinin mesaj alanına yapıştırıldığını göreceksiniz. Gönder butonunu kullanmanız yeterli olacak.
İLGİLİ HABER:  iPhone İçin Yeni Selfie Çubuklu Kılıf Satışa Sunuldu

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?