Android Wear iPhone ve iPad ile Uyumlu Olacak

0
1407

Fransız teknoloji sitesi iPhon.fr’ye göre Google Android Wear uygulamasını App Store üzerinde iPhone ve iPad için kullanıma sokmaya hazırlanıyor. Google’ın Mayıs ayı sonlarında gerçekleştireceği Google I/O Geliştirici Konferansı’nda Android Wear’a genişletilmiş iOS desteği getirebilir.

Google’ın bu adımını hem Apple ürünlerine Android desteği ile giyilebilir teknolojiyi buluşturmak hem de Apple Watch’a karşın bir rekabet oluşturmak olarak yorumlanıyor. Geçtiğimiz günlerde YouTube üzerinde bir video paylaşılmış, bu videoda Android Wear ile eşleştirilmiş bir iPhone gösterilmişti. Yaklaşık 300.000’den fazla izlenme alan video ile birlikte ortaya çıkan raporlar Google’ın bu konuda çalışma yaptığını gösteriyor.

LG G Watch, Moto 360 ve Samsung Gear şu an da Android 4.3 ve üzerin cihazlarla uyumlu olarak çalışabiliyorlar. Ancak iOS ile hiç bir Android Wear cihazı uyumlu olmadığı için kullanılamıyor. Google’ın diğer platformlar üzerinde yaptığı çalışmalar baz alındığında App Store üzerinde Android Wear için bir uygulama hazırlaması ve yayınlaması yadırganmayacaktır.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here