Android Nougat hangi cihazlara gelecek?

Google, Android Nougat güncellemesi ile ilgili açıklamalar yapmaya başladı. Sony Xperia Z5, Samsung Galaxy S7 ve LG G5 modellerinin bu güncellemeyi alacağı duyuruldu.

Peki Android Nougat nedir?

Google’ın en yeni mobil güncellemesi olan Android Nougat’ın ne olduğunu açıklayalım şimdi de. Google Android işletim sisteminin en yeni sürümünün ismini de Nougat olarak belirledi.

Android Nougat işletim sistemi hangi telefon modelleriyle uyumlu olacak?

Android Nougat işletim sisteminin HTC marka telefonlardan HTC ONE A9, HTC M9 ve HTC 10’a geleceği öğrenildi.

Huawei telefonlarda güncelleme garantili olan cihaz ise Huawei P9 oldu. Huawei Mate 8 ve Huawei P8 cihazlarına gelip gelmeyeceği ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Android Nougat işletim sisteminin yeniliklerine kavuşacak telefonlardan biri de şüphesiz LG G5. Android Nougat’ın diğer LG cihazlarına gelme ihtimalinin de olduğu öğrenilirken bu konuyla ilgili olarak da resmi açıklama bekleniyor.

Samsung markalı telefona sahip olan kullanıcılar ise biraz daha şanslı diyebiliriz. Samsung’un son 1 senelik hemen hemen her cihazına gelmesi beklenen Android Nougat işletim sisteminin Samsung’un şu serilerine gelmesine kesin gözüyle bakılıyor:

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 Edge+

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 Active

Samsung Galaxy Tab 2

Samsung Galaxy Note 5

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?