Android Telefondan Mac’e Dosya Aktarma Nasıl Yapılır?

2
23768
Android Dosya Aktarim Araci

Bu yazıda, Android telefondan Mac’e dosya aktarmanın iki kolay yolunu göstereceğiz. İkisi de son derece popüler iki platform, ancak birlikte pek verimli çalışmıyorlar. En popüler yöntem Google’ın Android Dosya Aktarım aracını kullanmak, ancak bu tek seçeneğiniz değil.

Sizin için dosyaları Android’den bir Macbook’a veya iMac’e kopyalamanın birçok nedeni olabilir. Ya da Mac’ten Android telefona, iTunes koleksiyonunuzu aktarmak, fotoğraf veya video yüklemek ve kaydetmek isteyebilirsiniz.

Google’ın Android Dosya Aktarım aracındaki en önemli problem her zaman çalışmıyor olmasıdır. En azından çok iyi değil. Neyse ki, başka geliştiriciler de bunu yapan harika programlar yayınladı. İşte onlardan ikisini ve nasıl kullanacağınızı aşağıda açıkladık.

Android’den Mac’e Dosya Aktarma

Bir şeyin bir Mac’e aktarılmasının en kolay yolu Google’ın kendi aracıdır. Dev arama motoru ve Android’in yaratıcısı bu aracı birkaç kez değiştirdi ancak hizmetleri arasından çıkarmadı. Başlamak için Andorid.com’dan Android Dosya Aktarım aracını indirin.

Android Dosya Aktarim Araci

  • İndirildiğinde, androidfiletransfer.dmg dosyasını açın.
  • Yeşil Android logosunu sağdaki Uygulamalar klasörüne sürükleyin (yukarıda gösterilmiştir).
  • Telefonunuzdan bilgisayara bir USB kablosu bağlayın.
  • Android Dosya Aktarımı’nı çift tıklayın ve açın.
  • Dosyalarınıza, fotoğraflarına, müziklerinize ve daha fazlasına göz atın.
  • Aktarmak istediğiniz her şeyi tıklayın ve sürükleyin (Bir seferde 4GB ile sınırlıdır).

Yeni bir telefon almadan önce tüm fotoğraflarınızı ve müziklerinizi aktarmaya çalışıyorsanız, yukarıda belirtilen 4 GB sınırına dikkat edin. Bir seferde 4GB’dan fazla aktarmayı denerseniz, muhtemelen donar ve yanıt vermez.

Ayrıca, bildirim çubuğunu aşağı çekmeniz ve yukarıda gösterilen sistem aktarma USB seçeneğine dokunmanız ve listeden seçim yapmanız gerekebilir. Hangi seçeneğin ihtiyaçlarınızı karşılayacağını seçin. Android Dosya Aktarım programı Mac’de açılmadan önce bunu yapmanız gerekebilir.

Alternatif Yöntem

Google’ın aracıyla ilgili sorun yaşıyorsanız veya daha fazla özellik içeren bir şey kullanmak istiyorsanız, Birkaç farklı “Android’ten Mac’e” aktarım aracı mevcut. Ancak en çok seveceğiniz, daha önce Smartfinder olarak da bilinen Handshaker uygulamasıdır.

İLGİLİ HABER:  Mac Bilgisayarda Yedekleme Nasıl Alınır?

Nisan 2020 Güncelleme: Bu uygulama son 3 yılda kalitesini bozarak düşük puanlar almıştır. Alternatif uygulamalara yönelmenizi öneririz.

Mac App Store’a gidin ve Handshaker‘ı indirin. İşiniz bittiğinde, uygulamayı yükleyin ve deneyin. Bu araç, bazı kullanışlı özellikleri ile Google’ın aracı gibi sıkıcı düz bir araç olmaktan çok uzak. En önemlisi de, Handshaker’da güzel görünen dahili bir Mac arabirimi var. Yönetilmesi kolay, toplu aktarım için 4GB üzerini destekliyor ve dosyaları ve klasörleri anında sürükleyip bırakmanıza izin veriyor.

HandShaker dosya aktarim araci

Programı yükledikten sonra telefonunuzu takın ve her şey hazır. Google’ın Dosya Aktarım aracını daha önceden kurduysanız, kaldırmanızı öneriyoruz. Aksi halde birbirleriyle çakışma ihtimalleri oluşabilir.

Daha önce de belirtildiği gibi açılır bildirim çubuğunu kullanarak USB’ye erişime izin vermeniz gerekiyor. Artık, Mac’inizden Android telefonunuzu kolaylıkla tarayabilir ve yönetebilirsiniz.

Bir diğer harika alternatif ise Wondershare’in MobileGO adlı uygulamasıdır. Özellikle cihazlar arasında dosya aktarımı yapmak için bir PC, Mac ve Android uygulaması var.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?