iMessage Android’te Nasıl Kullanılır?

0
354

Android kullanıcısı olarak cihazınızda iMessage kullanmak istiyorsanız, WeMessage adlı üçüncü taraf uygulama bu konuda size yardımcı olabilir.

Ancak bu konuda önemli bir şart var. WeMessage uygulamasını kullanarak iMessage’a sahip olmak istiyorsanız, Andorid cihazla birlikte bir Mac’e sahip olmanız gerekiyor. Çünkü WeMessage Mac’i bir yazılım aktarma noktası olarak kullanıyor ve mesajların Mac’ten Android’e ya da Android’ten Mac’e aktarılmasını sağlıyor.

Mesajlarınızı aktarmak için üçüncü taraf bir uygulamaya güvenip güvenmemek tamamen size kalmış. Ancak bir Android telefon veya tablette iMessage’ı kullanmak zorundaysanız, WeMessage’ı kullanmaktan başka şansınız olmadığını söyleyebiliriz.

Bu yöntem Windows PC’de ekran paylaşımı ile iMessage kullanmaktan farklıdır.

Yöntemi kullanmaya karar verdiyseniz, geliştirici web sitesinden hem sunucu hem de istemci uygulamasını indirebilirsiniz:

Ayrıca Mac’inizde Java yazılımının kurulu olması ve weMessage’ın çalışmasına izin veren bazı erişilebilirlik özelliklerini etkinleştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Android iMessage

Geliştiricinin, iMessage’ı Android’te WeMessage ve weServer kullanarak nasıl çalıştıracağınıza ilişkin hazırladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Ayrıca WeMessage uygulaması ile Android’te iMessage’ın nasıl işlediğini merak ediyorsanız, yine geliştiricinin bu konuda hazırladığı genel bakış videosunu da izleyebilirsiniz:

WeMessage, Android’te iMessage kullanmak konusunda oldukça ince bir çözüm ve görünüşe göre işe de yarıyor. Ancak belirli bir aşamada servisin kapatılması kimse için şaşırtıcı olmamalıdır.

Apple şu an için iMessage uygulamasını Apple cihazları sınırlı tutmayı tercih ediyor. Ancak gelecekte bu konuda farklı bir adım atarak, iMessage uygulamasını Android’te de kullanılabilir hale getirebilir.

İlginizi Çekebilir:

İLGİLİ HABER:  Apple News+ Nasıl Bir Platform?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?