Android İçin Tat Testi Sistemi Kullanıma Başladı

0
26
Android tat Testi nedir
Android tat Testi

iOS işletim sistemiyle beraber mobil işletim sistemleri alanında en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Android işletim sistemi için Google yeni bir sistem geliştirdi. Google tarafından geliştirilen yeni sistem ile beraber artık Android telefonlarda kişiselleştirilmiş temalar daha özgün kullanılabilecek.

Tat testi olarak açıklanan yeni sistem ile beraber kullanıcıların yapması gereken işlemlerde oldukça basit. Söz konusu sistem ile beraber Google, Android kullanıcılarını bir teste sokacağını açıkladı. Tat testi olarak adlandırılan bu test ile Google Android kullanıcılarına çeşitli yemek tercihleri soruları soracak. Ekran yer alan yemeklerin sıcak mı soğuk mu renklere sahip olduğu? Bunun dışında yemeklerin simetrik olup olmadığı gibi sorular kullanıcılara yöneltilecek.

Sorular Sonrasında Kişiselleştirilmiş Tasarımlar Kullanıcılara Sunulacak

Tat testi ile bu şekilde daha birçok soru kullanıcılara yöneltilecek. Kullanıcılara yöneltilen tüm bu sorulara verilen cevaplar doğrultusunda ise Google bir nevi kullanıcıların tercihlerini öğrenmiş olacak. Kullanıcıların kişisel tercihlerini yansıtacak olan seçimleri ortaya koyan yeni test sonrasında sorulara verilen cevaplara göre telefonunuzun teması için Google size özel seçenekler sunacak. Google’ın kullanıcılara sunduğu tüm bu yeni temalar ise testin sonucunda bağlantı olarak kullanıcılara sunulacak. Yani isterseniz test sonucunda size özel olarak sunulmuş olan tasarımı sunulan bağlantıdan indirerek telefonunuzun tasarımını değiştirebileceksiniz.

Tat testi
Android tat Testi

Tabi bu yeni tasarım yaptığınız tercihlere göre değişiklikler gösterecek ve kişisel bir tasarım olacak. Android tat testi sonrasında kullanıcılara sunulan tasarım paketlerinin içerisinde ise simge görselleri, klavyeler için yeni tasarımlar, duvar kağıtları ve yeni menü tasarımları gibi ekstra tasarım özellikleri yer alacak. Tat testi için kullanılan sistemin bundan sonraki aşamada daha ne gibi farklılıklar sunacağı konusunda ise henüz net biri bilgi yok.

Android işletim sistemlerine gösterilen ilgiyi artıracağı düşünülen tat testi sisteminin beğenilmesi durumunda Google’ın daha birçok benzeri sistemi de kullanıcılara sunması da beklenmekte. Söz konusu sistemin daha ne kadar detaylandırılacağı konusunda ise Google’ın açıklamalar yapması bekleniyor. Şu an için ise tat testi sistemi kullanılabilir durumda.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?