Android Cihaza MacBook Pro Benzeri Touch Bar Ekleme

0
91
Android cihaza Touch Bar ekleme

Android için Touch Bar uygulamasıyla Android telefonlar ve tabletlerde Mac benzeri Touch Bar kullanabilirsiniz. Android cihazınızda MacBook Pro Touch Bar’ı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Apple, Touch Bar özelliği ile MacBook Pro’yu piyasaya sunduğunda, insanlar başlangıçta güldüler. Ancak daha sonra Touch Bar’ın ne kadar kullanışlı bir özellik olduğu ortaya çıktı. Touch Bar, Apple ürünü olmayan cihazlara sahip kullanıcılar tarafından da merak edildi ve Touch Bar’ı kullanmaya yönelik geçici çözümler üretildi. Bu, birçok Android kullanıcısının Touch Bar’ı denemesine olanak tanıdı.

Android kullanıcısı olarak, Android telefon veya tabletlerinizde Mac benzeri Touch Bar’ı denemek istiyor olabilirsiniz. Mobil teknoloji dünyasında hiçbir şey imkansız değildir. Bir APK yardımıyla, Android akıllı telefon veya tablette Mac benzeri Touch Bar’ı kullanabilirsiniz. Touch Bar’ın göze çarpan özelliklerinden biri, kullanıcıların bazı sistem ayarlarını kontrol etmek için hızlı geçişlere izin veren Kontrol Şeridi‘dir.

Android cihazınızda Touch Bar’ı kullanmak için cihazına root atılmış olması gerekmiyor. Android cihazınızda Mac’teki gibi Touch Bar kullanmak için okumaya devam edin.

Android Telefon veya Tablete Touch Bar nasıl eklenir?

Not: Bu APK, Android Lollipop 5.0 ve sonraki sürümlerde çalışmaktadır.

  1. Bu işlem üçüncü taraf bir APK gerektirdiğinden, üçüncü taraf APK dosyalarının yüklenmesini etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için, Ayarlar → Güvenlik → Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini AÇIK hale getirin.
  2. Bir sonraki adım, Android için Tocuh Bar APK‘yı indirip cihazınıza yüklemektir.
  3. APK sizden ekran yerleşimi, sistem ayarlarına yazma, raharsız etmeyin erişimi gibi bazı izinler talep edecektir.
  4. Şimdi Touch Bar’ı etkinleştirmek için aşağı ilerleyin ve Active TouchBar seçeneğinin üzerine dokunun.
  5. Son olarak Touch Bar’ı çağırmak ve kullanmak için cihaz ekranınızın alt kısmına hafifçe dokunabilirsiniz.
İLGİLİ HABER:  App Store'da bulunan en iyi VR oyunları ve uygulamaları

Android’te Touch Bar kullanmanın avantajları nelerdir?

Android cihazda Touch Bar’ı edinmenin pek çok avantajı var. Kullanıcılar Wi-Fi, Bluetooth, Ekran Döndürme, Parlaklık ve Ses ayarlarını yönetebilir veya değiştirebilir. Touch Bar yardımıyla ekrandaki düğmelerle müzik de denetleyebilirsiniz. Google’da hızlı bir şekilde şeyler aramak için her zaman entegre Google Arama seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıca, Touch Bar’ı ihtiyacınıza göre özelleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 iPad’te Son Kullanılanları Göster Özelliği Nasıl Kapatılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?