Android Akıllı Telefonlardan iOS Serisine Geçen Kullanıcıların İlk Tercihi iPhone 6 Serisi

0
130

Android ile iOS işletim sistemleri arasında uzun süredir devam eden kıyasıya bir yarış söz konusu. Her iki mobil işletim sistemi de akıllı telefon pazarını ele geçirebilmek için rakiplerine karşı birçok adım atmakta.

Tabi ki kullanım alanı genişliğine baktığımızda Android akıllı telefonları tercih eden akıllı telefon markalarının bir hayli fazla olması iOS işletim sistemini ise sadece Apple’ın ürünlerinin kullanması bu alanda Android’in çok daha geniş bir kullanıcı kitlesi olmasını sağlıyor. Fakat son dönemde sıkça duymaya başladığımız şekilde Android işletim sistemlerinden iOS işletim sistemlerine geçiş yapan kullanıcı sayısı bir hayli fazla.

iPhone 7 Mi? Yoksa iPhone 6 Mı?

Hemen her sene olduğu gibi haliyle Android işletim sisteminden iOS işletim sistemine geçiş yapan kullanıcıların istatistikleri de açıklandı. Aslında Android mi? iOS mu? Hangisi daha öne çıkıyor? şeklinde sonuçların elde edileceği düşünülürken son yapılan araştırma sonuçlarında epey şaşırtıcı sonuçlar elde edildi. Öncelikle şunu belirtelim Android işletim sisteminden iOS işletim sistemine geçiş yapan kullanıcıların sayısında artış var.

Android iOS

Fakat şöyle bir durum söz konusu son verilere göre Android serisinden iOS işletim sistemine geçen kullanıcıların birçok iPhone 7 akıllı telefonlarının yerine iPhone 6 serisini tercih ediyor. Neredeyse iki katı fazla şekilde tercih edilmesiyle beraber iPhone 6s ve iPhone 6 akıllı telefonlarının dikkatleri üzerinde topladığını da belirtelim.

Neden Yüksek Fiyatlandırma Mı? Yoksa iPhone 6s Daha Mı Çok Seviliyor?

Bu durumun nedeni için ise pek çok iddia ortaya atılıyor. Bir kısım iddialarda Android kullanıcılarının yine Android sistemlere benzer yapıda olan iPhone telefonu yani iPhone 6 serisini tercih ettiği öne sürülüyor. Bu durumun tersi olarak iPhone 7 akıllı telefonlarında hem kulaklık girişleri gibi köklü değişimler olması hem de Home tuşu yapısının değişmesi gibi nedenlerinde durum üzerinde doğrudan etkili olduğu da düşünülmekte.

İLGİLİ HABER:  Yüzünüzü Oyun Motoruna Aktarabileceğiniz Uygulama Live Link Face!

Bir diğer nedenin ise fiyat aralıkları olduğunu da belirtelim. Zaten yüksek bir performans ortaya koyduğu düşünülen iPhone 6 akıllı telefonlarının yeterli görülmesi ve fiyat farkının göze alınamaması da bu durumun nedeni olabilir. Tabi tüm bu durumların bağlayıcı olup olmayacağı da kullanıcılara göre değişiklikler gösterir.

Peki sizce neden iPhone 6 serisi tercih ediliyor? Siz olsanız iPhone 7 mi yoksa iPhone 6 serilerini mi tercih edersiniz? Görüşlerinizi bekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?