Akıllı telefonlarda Android ve iOS işletim sistemi sektörün en çok kullanılan iki farklı işletim sistemi olarak biliniyor. Yayınlandığı andan bu yana sürekli olarak güncellenen her iki işletim sisteminin genel anlamda birbirleriyle girdikleri yarışta üstünlük sağlamak için attıkları birçok adımda yok değil. Her iki işletim sistemi arasındaki yarıştan en çok etkilenen ise yine kullanıcılar oluyor.

İki seride de farklı sistemlerin kullanılıyor olması kullanıcıların iPhone akıllı telefonlardan Android akıllı telefonlara geçerken ya da tam tersi olarak Android akıllı telefonlardan iPhone akıllı telefonlarına geçerken bir geçiş süreci yaşamalarına neden oluyor.

Özellikle Android kullanıyorsanız ve iOS işletim sistemine geçiş yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken birçok detay var. Bu alanda kullanıcılardan en çok gelen soru ise Android işletim sisteminden iOS işletim sistemine geçerken müziklerin telefona nasıl aktarılacağı. Aslında Move to iOS gibi birçok program ve birçok farklı sistem ile tüm dosyalarınızı iOS işletim sistemini kullanan iPhone akıllı telefonlarına aktarabiliyorsunuz fakat sadece müziklerinizi atmak isterseniz çok daha kısa işlemler kullanmanız yeterli.

Android'den iOS'a müzik aktarma

Android Akıllı Telefonlarından Müzikleri Aktarma

Apple’ın sunduğu uygulamaları geliştirmesiyle beraber artık bu işlemler çok daha basit gerçekleştirilebilir hale geldi. Android işletim sisteminin kullanıldığı akıllı telefonlarda yer alan müzik dosyalarını iOS işletim sisteminin kullanıldığı iPhone telefonlara aktarma işlemi de oldukça basit. Yapmamız gereken işlemlerden bahsedelim;

  • Bu işlem için kullanılacak daha birçok sistem var fakat en basit olan sistemlerden birini ele alacağız. İlk olarak Android işletim sistemini kullandığımız akıllı telefonumuzu bilgisayara bağlayıp bilgisayarımızda yeni bir klasör oluşturuyoruz.
  • Ardından ise Android akıllı telefonunuzdan iPhone serisine atmak istediğiniz müzikleri bu klasörün içerisine atmanız gerekiyor.
  • Şimdi ise Android akıllı telefonunuzu çıkarıp iPhone akıllı telefonunuzu bilgisayara bağlamanız gerekiyor.
  • Daha sonra bilgisayardan iTunes programını açmak gerekecek. iTunes üzerinden arşiv bölümüne girmeniz gerekecek. Buradan ise müzik bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.
  • Son olarak karşınıza gelen müzik görüntü ekranına oluşturduğunuz müzik dosyasını sürüklemeniz gerekecek. Yapacağınız bu işlem ile Android müziklerinizi iTunes müzik kısmına aktarmış oluyorsunuz.
  • Şimdi iTunes üzerinden iOS cihazınızın seçimini yapmanız gerekecek. Cihazınızı seçip ardından ise aktaracağınız dosya türü olan müzik kısmını seçiyoruz. Bu ekranda yeni müzik dosyalarınızı seçip ardından ise “eş zamanla” seçeneğini tıklamanız gerekecek. Bu işlemden sonra bilgisayarınıza bağlı olan iPhone cihazınızın müzik bölümüne tüm yeni müzikler eklenmiş oluyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?