Analistlere Göre iPhone X Satışları Düşüyor ve 3 Yeni iPhone Geliyor

0
123
iPhone X Plus

iPhone X akıllı telefonları, iPhone serisinin dengesini değiştirdi. Apple’ın yeni akıllı telefonlarında kullandığı sistemler ve OLED ekran gibi beklenen değişiklikler serinin başka bir yön çizmesine neden oldu. Aslında beklentiler karşılandı demek daha doğru. Tanıtıldığı ilk andan bu yana büyük oranda ses getiren yeni telefonların ise yavaş yavaş etkisi geçmeye başladı. Apple konusunda yaptığı açıklamalarla gündem olan KGI analisti Ming-Chi Kuo tarafından gelen bilgilere göre iPhone X akıllı telefonlarının satışı düşecek.

iPhone X Yerine 3 Yeni Model!

KGI analistine göre iPhone X akıllı telefonlarının, satışı 18 milyon ile sınırlı kalacak. Bu çeyrekte sadece 18 milyon iPhone X akıllı telefonunun satılacağını belirten ünlü analist, bir diğer yandan beklentilerin en alt seviyesinin gerçekleşeceğini belirtti. Öyle ki tahminler 30-40 milyon iPhone X akıllı telefonunun satılacağı yönündeydi. Fakat hem Çin faktörünün hem de ilginin azalması nedeniyle satış tahminlerinin aşağı seviyelere çekildiği belirtiliyor.

iPhone XL Plus

Ünlü analistin üzerinde durduğu tek konu ise bu değil. Bunun dışında ünlü isme göre kesin olarak 3 yeni iPhone modeli gelecek. Daha öncede haberlerimizde yer verdiğimiz bu modeller için ünlü isim detaylar bile verdi. 3 modelinde Sonbahar ayında tanıtılacağı ve tıpkı iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X gibi aynı anda tanıtımın yapılacağı belirtildi. Buna göre üç modelin özellikleri hakkında da yine bilgiler verildiğini gördük. Buna göre ilk model 6.5 inç ekran boyutunda OLED kullanan iPhone X Plus serisi olacak.

iPhone XL Plus

İkinci seri ise 6.1 inç boyutunda ekrana sahip olan LCD panel ile gelecek iPhone Xs modeli olacak. Üçüncü modelinde yine iPhone X serisinin yenilenmiş modeli olacağı belirtiliyor. Tüm bunlar için sonbahar aylarını beklemek gerekecek. Fakat iPhone X satışlarının düşmesi iddiası önümüzdeki aylarda cevap bulmuş olacak.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.2.5 beta 7 Yayınlandı! Değişiklikler ve Yeni Sürüm Özellikleri

İLGİLİ HABER:  macOS High Sierra 10.13.3 Beta 5 Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?