Amerika’dan Iphone X Almak!

1
857

Bu videomda yıllardır ülkemizde efsaneleşmiş “gidip yurtdışından telefon alırım daha ucuz” sözünü inceledim. Bütün detaylarıyla Iphone x’in yurtdışı fiyatı ve Türkiye fiyatı arasında karşılaştırma yaptım.

Hesaplamalarım sonucu tahmini Türkyede çıkacak Iphone x fiyatı ile gidip Amerikadan alığınız Iphone x fiyatı arasında pekte bir fark yok. Fakat aynı paraya gidip 1-2 gün de olsa Amerikayı görebilmek bence çok güzel bir şey. En azından denenmeli.

Fakat diyorsanız gerek yok ben öyle Amerikayı falan görmek istemiyorum, evinizde beklemeniz de sizi yormayacak bir seçenek.

Amerika gidiş dönüş uçak bileti : 1800TL (500TL ucuz biletler de var fakat 30 saati geçen uçuşları kapsıyor buda biraz fazla eziyet demek bence :D)

Vize ücreti : 700TL

Iphone X Amerika fiyatı : 999 dolar yani 3570TL

1 günlük Amerika ulaşım-yemek-gezme ücreti : 300TL

Telefonu pasaporta işletme ücreti : 150TL

Nerden baksanız 6500TL ediyor ki Türkiyede Iphone x satış ücreti vergilerle birlikte 6500Tlyi bulur. Gerek var mı yok mu bilinmez. Fakat siz ne yapardınız videonun yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!

İLGİLİ HABER:  Sorumlu davranın ve Apple'a hataları bildirin

1 YORUM

  1. Bu geyet iyi bir yöntem. Hem amerkiayı görmüş oluruz. Birde şunu demek istiyorum. Bu ara vize kalktı. Gidişler filan sorun yaşatabilir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?