iPhone X

iPhone X satışları giderek düşmeye devam ediyor. Son yapılan araştırmalara göre mevcut iPhone kullanıcıları iPhone X akıllı telefonları yerine bu yıl gelecek olan iPhone modellerini satın alacak. Özellikle iPhone SE 2 akıllı telefonlarının satışının bir hayli geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından beklendiği belirtiliyor.

Bu durum Apple’ın planlarına pek uymuş gibi gözükmüyor. Öyle ki Apple’ın bu şekilde planları bozulmuş oldu. Son gelen haberler ise teknoloji devinin durumu değiştirmek için adımlar atacağını gösteriyor. Son olarak Benjamin Geskin, iPhone X akıllı telefonlarının yeni renk seçeneğiyle güncelleneceği haberini verdi.

iPhone X için 3.Renk

Yeni akıllı telefonların sadece iki farklı renk seçeneğiyle satışa çıktığını gördük. Uzay grisi modeli ve gümüş rengi akıllı telefonlar genel olarak oldukça beğenilen renk seçenekleri oldu. Fakat çok ciddi bir kullanıcı kitlesi iPhone modellerine yakıştığı öngörülen altın rengini de bekledi.

altın rengi iPhone X

Apple altın rengi iPhone X akıllı telefonlarını ise satışa sunmadı. Benjamin Geskin tarafından gelen bilgilere göre bu durumun nedeni, üretimde yaşanan sıkıntı oldu. iPhone akıllı telefonlarının üretim kısmında yaşanan sıkıntı kaynaklı altın renginin sunulmadığı ancak artık altın renginin hazır olduğu ve üretim bandına girdiği belirtiliyor.

Muhtemelen Apple’ın 27 Mart etkinliğinden sonra altın rengi iPhone X akıllı telefonların satışa çıktığını göreceğiz. Yeni akıllı telefonların fiyatı konusunda bir fark olmayacak. Altın rengi akıllı telefonların satışları ne kadar değiştireceği konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Bunun için satışın başlamasını beklemek gerekiyor. Bakalım yeni renk seçeneği satışları arttıracak mı?

İlginizi Çekebilir: Haftanın En İyi iOS Uygulamaları ve Oyunları (17 – 18 Mart)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?