Alternatif Bir HomePod Modeli Geliyor

0
37
Beats HomePod

Apple’ın akıllı hoparlör konsepti için tanıttığı HomePod ürünü, tanıtımın sırasında büyük oranda ses getirdi. Hem donanım özellikleri hem de Siri desteği bir hayli öne çıkan HomePod, uzun bir bekleyişin ardından ise geçtiğimiz aylarda piyasaya sürüldü. Her ne kadar sınırlı bir alanda satışa çıkarılmış olsa da yeni cihazın satışından beklentiler, bu ölçüde oldukça fazlaydı.

Fakat satışların başlamasının ardından gelen rakamlar Apple’ı hiç memnun etmemiş gibi gözüküyor. Öyle ki son raporlara göre hedeflerden çok daha uzak bir satış grafiği çizilmiş durumda. İşte bu durumu değiştirerek HomePod’u dünya genelinde yaygınlaştırmak için Apple’ın yeni bir adım daha atacağı ortaya çıktı. Uygun fiyatlı bir HomePod geliyor.

Uygun Fiyatlı Yeni HomePod

İddialara göre Apple’ın satışlarda istediğini alamamasındaki en büyük nedenlerden birisi de ürünün fiyatı. Öyle ki Apple fiyat olarak 349 dolar gibi bir rakam belirlemişti. Markanın belirlemiş olduğu bu rakam, rakiplerin çok üzerinde bir rakam. Google’ın cihazına göre daha pahalı olan serinin, bu nedenle sadece 600 bin adet satış rakamı elde ettiği belirtiliyor.

Beats HomePod

2018 yılı için paylaşılan bu verilerden yola çıkan Apple’ın ise yeni bir düzenlemeye geçtiğini göreceğiz. Muhtemelen adının Beats HomePod olacağı belirtilen daha ucuz bir model üretimine geçeceği belirtilen markanın, bu şekilde satışları arttırması hedeflenecek.

Ayrıca yeni ürün sınırlı bölgede değil, oldukça geniş bir satış ağına sahip olacak. Şimdilik özellikleri konusunda MediaTek işlemcilerin kullanılacağı bilgisini elde ettiğimiz yeni modelin fiyatının ise 200 dolar civarlarında olması olası. Yeni cihazın ne zaman piyasaya çıkış yapacağını ise bilmek oldukça zor. Sadece Apple’ın çalışmalara başladığı yönünde bilgiler var.

İlginizi Çekebilir: Apple Şarj Kablosu Fiyatlarını Güncelledi

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?