Alt Yazı Gömme Programı (Windows ve Mac OS)

0
3274

Altyazı gömme programı arayanlar için hem güzel bir programa hem de programın kullanımına tüm detaylarıyla bu yazımızda yer verdik.

Bir slayt gösterisi veya tebrik kartı videosu oluşturacaksanız fotoğraf, video ve müziklerin yanında, videoyu izleyenlerin gördükleri hakkında bilgilenmesine olanak tanıyan altyazılar ve başlıklar da eklemek istersiniz. İhtiyacınız olan şey videonuza altyazıları kalıcı olarak yerleştirmenin yanı sıra ekran süresini, kullanılan yazı tiplerini, renkleri ve metin boyutunu kontrol etmenizi sağlayan etkili bir video düzenleme programıdır. Movavi Video Editor tüm bunları yapmanın kolay bir yoludur. 20’den fazla basit ve animasyonlu altyazı stili ile film veya slayt gösterinizdeki en önemli unsurlara dikkat çekerek videounuza ek bir boyut kazandırabilirsiniz.

Bir videoya altyazı gömmek gerçekten kolaydır. Windows veya Mac OS için Movavi Video Editor programını indirin ve videoya altyazı gömmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Not: Movavi Video Editor, 7 günlük deneme sürümü ile ücretsiz şekilde kullanılabilir. Ancak oluşturulan videolara programın reklamı eklenmektedir. Sınırsız ve reklamsız kullanım için 39.95$ ödeyerek programı satın alabilirsiniz.

WİNDOWS VEYA MAC OS İÇİN MOVAVİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.

1. Movavi Altyazı Gömme Yazılımını Kurun

Yükleme dosyası indirildiğinde, yüklemeyi tamamlamak için dosyayı açın ve açılır penceredeki talimatları izleyin.

2. Videonuzu Video Maker Uygulamasına Ekleyin

Altyazı gömme programını açın ve Proje Oluşturun’u (Tam Özellikli Modda) seçin. Daha sonra ana paneldeki Medya Dosyası Ekle‘yi tıklayın ve düzenlemek istediğiniz video dosyalarını bulun. Bu dosyalar otomatik olarak Zaman Çizelgesi‘ne eklenir.

3. Başlık ve Ekstralar Ekleyin

Movavi Altyazi Ekleme

Videonuzda alyazı olarak kullanılacak basit veya animasyonu altyazı stilleri listesine erişmek için soldaki Başlıklar sekmesini tıklayın. Hangi başlık stillerinin size en uygun olduğuna karar vermek için simgelerini tıklayarak medya oynatıcı penceresinde önizleme yapabilirsiniz. İstediğiniz stili seçtikten sonra onu zaman çizelgesine sürüklemeniz yeterlidir. Altyazıları istenilen konuma gelene kadar zaman çizelgesinin üzerinde taşıyabilirsiniz. Metninizi girmek için zaman çizelgesine eklenen başlığı çift tıklayın, ardından önizleme penceresinde örnek metni çift tıklayın ve metninizi yazın veya yapıştırın. Başlığın mümkün olduğunca okunaklı ve uygun olmasını sağlamak için, başlığı video çerçevesi içinde istediğiniz alana kaydırın.

İLGİLİ HABER:  PES 2017 iOS ve Android Sürümü Sonunda Yayınlandı

Movavi gecis ekleme

Yapabileceğiniz bir diğer şey, videonuza bazı grafik sembolleri eklemektir. Sol taraftaki Geçişler sekmesine gidin ve çok çeşitli animasyonlu sembollerden (oklar, konuşma balonları, geometrik şekiller vb.) birini seçin. Özellikle eğitici bir video yapıyorsanız, açıklamalar yararlıdır.

Zaman çizelgesine ek bilgiler ekleyebilir ve başlıkları tam olarak aynı şekilde düzenleyebilirsiniz.

4. Başlıkları ve Geçişleri Ayarların

Düzenleme moduna girmek için, zaman çizelgesinde bir başlığı veya bir geçişi çift tıklayın. Şimdi başlık veya geçişlerinizi önizleme penceresinde ayarlayabilirsiniz:

  • Başlık animasyonunun süresini ve hızını ayarlamak için Klip özellikleri butonuna tıklayın.Movavi klip ozellikleri
  • İstediğiniz yazı tipini seçmek ve metin boyutu, görünümü ve hizalamayı belirlemek için Yazı tipi özellikleri butonuna tıklayın.
  • Renk özellikleri butonu tüm metin, belirli kelimeler ve anahat için istediğiniz rengi ayarlamanızı sağlar. Önizleme penceresindeki metin kutusuna tıklayın ve istediğiniz rengi seçin. Ayrıca, önizleme penceresinin üstündeki alanda anahat genişliğini ayarlayabilirsiniz. Sanatsal başlıklar arasından birini seçtiyseniz dekorasyon rengini değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için, metin kutusunun dışındaki süslemeleri tıklayın ve tercih ettiğiniz rengi seçin.

Değişiklikleri uygulamak için program arayüzünün sağ üst köşesindeki Uygula‘yı tıklayın.

5. Videonu Kaydedin

Tek yapmanız gereken, 180’den fazla desteklenen ortam biçiminden birinde videoyu kaydetmektir. AVI, MP4, MKV, FLV ve daha pek çok format için altyazı oluşturabilirsiniz. Program penceresinin sağ alt köşesinde yer alan Dışa Aktar butonuna tıklayın. Açılan pencerenin üst kısmındaki Video Olarak Kaydet sekmesini seçin. Taşınabilir cihazda video oynatmak isterseniz, uygun sekmeyi seçin ve iPhone, Sony PSP, Xbox ve diğer cihazlar için 200 formattan birini kullanın. Videoyu kaydetmek için Başlat‘ı tıklayın.

Movavi Video Editor ile bir videolara altyazı gömmeyi öğrendiniz!

İlginizi Çekebilir: Fotoğraf Boyutu Küçültme Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?