Alekhine’s Gun İnceleme

 

Haggard Games şirketi, 2005 yılında Rusya’da kuruldu ve gizlenme odaklı Death to Spies isimli oyunla da 2007 sonunda piyasaya çıktı. İkinci dünya savaşı esnasında Sovyet ordusu dolaşımında yer alan ajanları yakalamak için kurmuş olduğu Sermes isimli ekibi anlatan oyun, kızıl orduya destek veriyordu. Oyun ilgi gördü ve 2009 yılında Haggard tarafından Death to Spies: Moment of Truth isimli oyunu geliştirdi ve satışa sundu. Bu kez ikinci bölüm daha çok ilgi gördü.

 

2010 da ise her iki oyununda yayıncı olan 1C Company tarafından Death to Spies 3: Ghosts of Moscow  duyurusu yapıldı ve oyunu yine Haggard Games’in geliştireceği duyruldu. 2011 de ise 1C Company projeden çekildi ancak Haggard Games oyunu geliştirmeye devam etti. 2013 yılında her ne kadar da Indiegogo kampanyası başlatılmış olsa da başarısızlıkla sonuçlandı. 2014 de ise Kickstarter ile tekrar şans denendi ama sonuç yine hüsran oldu. 2014 de Maximum Games yayıncı firması, oyunu geliştirmeye ve yayınlamaya talip oldu. Maximum Games, oyunun adını Death to Spies 3 yerine Alekhine’s Gun olarak değiştirmekle işe başladı. Oyunun asıl karakteri olan Strogov’un kod adı Alekhine olarak değiştirildi.

 

İkinci dünya savaşından 20 yıl geçmiş ve 60’lı yılların soğuk savaşı döneminde iken oyun ikinci dünya savaşına geri dönüş sahneleri sergiliyor. Ayrıca Kennedy suikastı gibi tarihi olayları da işleyen oyun, puan kazanıp, silah ve ekipman elde etmek. Oyunda çok fazla silah seçeneği var ancak oyun silah kullanmanın dışında usulca işi bitirmeye yönelik.

 

Ertelemelerin ardından PC, Sony PS4 ve Microsoft Xbox One sürümleri de satılan oyunun, hitman oyunu ile aynı günde Türkiye’de satışa sunuldu. Ortalama 50 ila 59 tl arasında değişen fiyatlar ile satılıyor. Türkçe dil desteği yok ve sistem gereksinimleri arasında 2 GHz işlemci, 2 GB RAM bellek, Radeon HD 2600, GeForce 8600 yer alıyor.

 

Oyunda görseller detaylı ve firmaya has bir oyun motoru kullanılmış. Grafikler, karakter çizimleri çok iddialı değil. Müzikler çok kaliteli ve ortalama oyun süresi 12 ila 16 saat. PC sürümü Haggard Games tarafından yapılan, oyun sürümü gayet iyi. Oyunu klavye fare ikilisi dışında da Xbox kontrolcüyle oynanabiliyor. Her seviye başladığında tamamlanacak olan görevler listeleniyor ve Death to Spies isterseniz listenize ekleyebilirsiniz. Şu aşamada oyun fiyatı biraz pahalı gibi olsa da zamanla indirimler gelecektir ve oyun daha cazip hale gelecektir.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?