Akıllı Telefonlara ÖTV Zammı

1
412
ÖTV Zammı

Bir süredir akıllı telefonlar için fiyat düzenlemesi yapılacağı konusunda bilgiler ortaya çıkıyordu. Farklı fiyat dilimleri için farklı düzenlemeler yapılacağı bilgisinin verilmesinin ardından, beklenen haberde geldi. Akıllı telefonlar için belirlenen standart ÖTV oranının değiştirildiği açıklandı. Beklendiği gibi zamlı yeni fiyatların açıklandığını gördük.

ÖTV Oranı Artırıldı

Yine akıllı telefonların fiyat dilimine bir düzenleme yapıldı. 640 TL ve altında olan akıllı telefonlar için ÖTV oranı sabit tutuldu. Bu modeller için yine %25 ÖTV oranı kullanılmaya devam edecek. Asıl değişiklik bir üst fiyat dilimi kısmında. Eğer alacağınız telefon 640 – 1500 TL arasında  bir model ise bu durumda ÖTV oranı %40 olacak.

Eğer alacağınız telefon 1500 TL ve üzerinde bir fiyata sahipse bu durumda da %50 ÖTV oranı ile karşı karşıya kalacaksınız. Yarı yarıya zamdan söz ediyoruz. Daha önce tüm telefonlar için ÖTV oranının %25 olduğunu düşünecek olursak, ciddi bir fiyat artışı söz konusu.

ÖTV Zammı

Yapılan zamlarla beraber fiyatların nasıl değişeceği konusunda kesin bilgiler yok. Şu an birçok markanın akıllı telefonları için fiyat düzenleme kısmına geçtiğini görüyoruz.

Özellikle amiral gemisi akıllı telefon modelleri için oldukça dikkat çekici bir fiyat artışı söz konusu olacak. Fiyatlar belirlendiği zaman bu konuda da paylaşımlar yapacağız. Resmi Gazete üzerinden yayınlanan karara da yukarıdan  bakabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Face ID Bu Kez Mac Modellerine Gelebilir

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?