Akıllı Telefon Devi Huawei’den Apple’a Gönderme

0
49
Huawei Apple

Akıllı telefon sektörünün aranan markalarından biri haline gelen Huawei özellikle rakiplerine göre daha düşük fiyatlarda akıllı telefonları piyasaya sürmesi ile beraber ve tabi ki Çin gibi dev bir pazarda çokça satılan bir marka olarak öne çıkması ile beraber akıllı telefon dünyasında en hızlı yükseliş gösteren markalardan biri olmayı başardı.

Yükseliş o kadar kısa süre içerisinde gerçekleşti ki Apple’ın rekor satış açıklamasına rağmen Huawei yine akıllı telefon devini de takip etmeyi bırakmadı. Sürekli olarak bir artış gösteren satışlarında daha etkili olmak ve artık rakiplerini geride bırakmak için Huawei yeni adımlar atmaya da başladı.

Huawei Apple’ın Reklam Yıldızını Aldı

Bu noktada marka son olarak Apple’ın yaptığı gibi yeni reklam filmleri üzerinde çalışmalara başladı. Akıllı telefonları için yeni reklam filmleri yayınlayan Huawei tarafından atılan bir adım ise markanın Apple’a karşı ne kadar hırslandığını da bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Zira atılan adımla beraber markanın son reklam filmi için Apple’ın reklamlarında oynayan ve bir dönem Apple’ın yükselişinde marka yüzlerinden biri olarak gösterilen Justin Long ile marka yeni bir anlaşma yaptı. Bir dönem “Get Mac” kampanyası ile beraber gündeme gelen ünlü oyuncunun Apple’ın özellikle bilgisayar serilerine olan katkısı ise tartışılmaz düzeyde olmuştu.

2009 yılında Apple’ın reklamları ile öne çıkan ünlü oyuncu şimdi ise Huawei markasının sevilen akıllı telefonlarından biri olan Huawei Mate 9 serisi için kameraların karşısına geçti. Marka tarafından yapılan kurgu serisine dahil edilen ünlü oyuncunun bundan sonraki dönemlerde de Huawei markasının reklamlarında yer alacağı düşünülüyor.

Markanın bu reklam kampanyasının Apple’a karşı başarı konusunda öne çıkış çıkmayacağı ise merak konusu oldu. Henüz bu konuda ise belli olmuş detaylarda yok.

Apple Nasıl Cevap Verir?

Rakibinden gelen bu adıma karşılık Apple’ın nasıl bir karşılık vereceği de merak konusu oldu. Kesin olan ise Huawei’nin sadece telefonları ile beraber değil pazarlama alanında da rakibini geride bırakmak için yeni çalışmalara başladı. Söz konusu reklam filmini izlemek isterseniz ise aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?