Akamai Technologies İnternet Hız Raporunu Yayınladı

0
37
Akamai Technologies internet hız raporu

İnternet bağlantı teknolojilerinde dünya genelinde yeni sistemlere geçiş devam ediyor. Mobil internet alanında 4G teknolojisiyle beklenen seviyelerin çok daha üzerine çıkan internet hızlarının dışında fiber teknolojileri ile beraber de standart internet hızları da giderek artış göstermeye başladı. Dünya genelinde fiber internet dönemine geçiş yapılması ile beraber internet hızlarının da her sene biraz daha artış gösterdiği ortaya çıktı.

Son olarak konu hakkında ise Akamai Technologies tarafından bir internet raporu yayınlandı. Yayınlanan yeni internet raporu ile beraber dünya genelinde internet hız ortalamasının artış gösterdiği ortaya çıktı. Açıklanan raporda sadece internetleri ile öne çıkan ülkelerde değil bunun dışında dünya genelinde internet hızlarında bir artış olduğu netlik kazanmış oldu.

Artık Oranı %12 Civarında

Akamai Technologies tarafından yayınlanan rapor ile beraber artış oranı ise %12 olduğu belirtildi. %12 oranında artış elde edilmesinin hemen ardından internet hızlarının dünya genelinde ortalamanın ise 7 Mbps seviyesine çıktığını da belirtelim. Genel olarak yapılan hız değerlendirmesinin dışında hız testinde ülke ülke değerlendirmelerde yapıldı. Bölge bölge yapılan değerlendirmelerde ise ilk sırada teknoloji konusunda iddialı ülkelerden biri olan Güney Kore’nin olduğu belirtildi. Güney Kore’nin ortalama internet hızının ise 26.1 Mbps olduğu belirtildi.

İnternet hızları
Akamai Technologies internet hız raporu

İnternet hız ortalamalarında Akamai Technologies raporunda ülkemizde yer aldı. Ülkemizde ise ortalama internet hızlarının 7.6 Mbps değerinde olduğu belirtildi. Bu değerlerle beraber ortalamanın üzerinde yer alınmış oldu. Genel olarak internet hızlarında yaşanan artışın ise fiber hatalara geçişin hızlanması ile alakalı olduğu belirtiliyor.

Fiber alt yapı sistemlerinin genişlemesi ile beraber artık internet hızlarının da artmaya devam edeceği belirtiliyor. Bunun dışında 5G teknolojisinin de kullanılmaya başlaması ile beraber bu internet hız değerlerinin artış göstermeye devam edeceği de verilen bilgiler arasında. Bir sonraki Akamai Technologies raporunda internetin hız değerlerinin genel olarak artış göstereceği görülürken internetin ne kadar yaygınlaştığı da merak edilen bir başka konu olarak gösterilmekte.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?